Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Hradec Králové zve na divadelní festival

8_nebojsa_resizeUž pošestnácté pořádá Klicperovo divadlo na konci divadelní sezóny Mezinárodní divadelní festival evropských regionů. Letošní ročník proběhne od 21. do 30. června 2010. Spolu s Klicperovým divadlem ho pořádají Divadlo Drak, Volné sdružení východočeských divadelníků a společnost Poco a Poco animato.

Divadelní festival Evropských regionů v Hradci Králové, Zdroj:www.klicperovodivadlo.cz

Divadelní festival Evropských regionů v Hradci Králové Zdroj:klicperovodivadlo.cz

Na Mezinárodní divadelní festival do Hradce zavítají desítky souborů z celé střední Evropy, ale i hosté z České republiky. Nebudou chybět ani divadelníci z Ruska, Finska či Estonska. Vstupenky budou v prodeji  od 3. května od 12:30 hodin.

Festival začne 21. června představením hry Ptákovina Činoherního klubu od Milana Kundery v režii Ladislava Smočka a 30. června divadelní sezonu ukončí inscenace Na fašírky mi nesiahaj na text J.Griškovce v režii Petra Mikulíka a s Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem v hlavních rolích .

Divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové, Zdroj:www.klicperovodivadlo.cz

Divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Návštěvníky čekají přes dvě stovky představení!

Více než dvě stovky představení diváci uvidí jak na hlavních scénách, tak i na improvizovaných stanovištích v Žižkových sadech či na Kavčím plácku, kde budou probíhat také koncerty pro hudebně založené diváky a další doprovodné akce.

Herecké soubory

Do města přijedou jak známá divadla z České republiky jako Husa na provázku, Činoherní klub a Divadlo Komedie z Prahy, tak i začínající umělci z AMU nebo skupina VOSTO5 se svým nenahraditelným Karavanem Evropa. Ale i ostatní soubory nabídnou lákavá představení, například Městské divadlo ze Zlína přijede s komedií dell´arte Sluha dvou pánů či Středočeské divadlo z Kladna s tragikomedií až muzikálovou groteskou Jaromír Jágr, Kladeňák.

Divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové, Zdroj: www.klicperovodivadlo.cz

Divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Divadelní festival nabídne v deseti dnech spoustu představení, scénických čtení, povídání se známými osobnostmi ze světa divadla, ale i workshopy a hudební koncerty v krásných historických místech Hradce Králové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hradec Králové zve na divadelní festival