Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Hra Vražda ing. Čerta ukojí vaše chuťové touhy. Rekvizity budou k jídlu

Redakce

Redakce

4. 12. 2011

FOTO: Vražda ing. Čerta na prknech Kabaretu ŠpačekBrněnský Kabaret Špaček láká diváky na pětirozměrné představení Vražda ing. Čerta. Jde o divadelní zpracování známého filmu, ve kterém exceloval Vladimír Menšík a Jiřina Bohdalová.

FOTO: Vražda ing. Čerta na prknech Kabaretu Špaček

V hlavních rolích Martin Siničák, Eva Novotná a hromada jídla Zdroj: kabaretspacek.blogspot.com

Premiérové přenesení slavného filmu Ester Krumbachové Vražda ing. Čerta na divadelní prkna slibuje unikátní pětirozměrné představení.

„Tři rozměry obstarají herci, čtvrtý vůně a pátý chuť výborného jídla. Tahle kulinářská hra je hlavně o lásce a snaze ovládnout druhé pohlaví a využít jej ke svým potřebám,“ řekl o představení režisér Ondřej Elbel.

Divadlo ukojí hlad po kultuře i dobrém jídle

Diváci se tak kromě kulturního zážitku mohou těšit také na vynikající jídlo. Scénář popisuje zvláštní vztah osamělé ženy toužící po manželství a nenažraného poživačného muže, který toho dokáže zneužít. Ve filmu hlavní role skvěle zahráli Jiřina Bohdalová a nacpávající se Vladimír Menšík.

Bude jistě zajímavé sledovat převedení filmu a všech jeho chutí a vůní na divadelní jeviště. Chybět nebude pečená husa ani sladké dorty. A diváci dostanou možnost jedlé rekvizity ochutnat.

„Cukrářka nám musí připravit speciální rekvizity, které se běžně využívají spíš právě ve filmu, tak, abychom nenažranost ing. Čerta mohli dovést do konce. O co se ale přesně jedná, prozradit nemůžu, nechceme diváky připravit o překvapení,“ vyjádřil se k specifické inscenaci režisér Elbel.

Novinky z Brna: Brno vsadilo na jistotu. Muzikál Jekyll a Hyde se vrací

V hlavních rolích vystoupí Martin Siničák a Eva Novotná. Ti na sebe vzali nelehkou úlohu konkurovat slavným jménům Menšíka a Bohdalové. Jak se s touto výzvou popasují, se můžete přijít přesvědčit do Kabaretu Špaček. Na premiéru v neděli 18. prosince přijďte hladoví!

FOTO: Vražda ing. Čerta v Kabaretu Špaček

Vztah osamělé ženy a nenažraného muže na prknech Kabaretu Špaček

Kabaret Špaček je místo, které nabízí zároveň zážitek gastronomický i kulturní. Jedná se o nový podnik blízko centra Brna, jenž je současně restaurací, barem a divadlem. Zdá se tak být ideálním místem pro inscenaci slibující netradiční pětirozměrné pojetí divadla.

Vražda ing. Čerta

Kabaret Špaček, Kopečná 46, Brno

Režie: Ondřej Elbel

Hrají: Martin Siničák, Eva Novotná

Kdy: premiéra neděle 18. prosince a první repríza úterý 20. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra Vražda ing. Čerta ukojí vaše chuťové touhy. Rekvizity budou k jídlu