Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Horor Paranormal Activity 4 ovládl tržby. Bojí se ho i Ben Affleck

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

22. 10. 2012

!Box Office!Před uplynulým víkendem bylo jasné, že největších tržeb se dočká pokračování hororové série Paranormal Activity. Bubáci vypínající světlo nezklamali a za sebou nechali i politicky aktivního Bena Afflecka v Argu. Jak si v žebříčku tržeb vedly ostatní filmy?

Strašidelné děti si pro vás přijdou. Zdroj: Bontonfilm

První příčka pro Paranormal Activity 4 není ničím překvapivým. Tržby lehce přesahující 30 milionů dolarů jsou na snímek s rozpočtem skromných pěti milionů trefou do černého. I když si producenti pravděpodobně představovali ještě větší úspěch. Třetí zářez do série totiž o prvním víkendu utržil masivních 52 milionů. I přesto se už nyní můžeme těšit na další pokračování. Co přijde příště? Očekáváme laciné ruční kamery a zavírající se dveře. Překvapivě.

Čtěte více: Minulý týden šlapalo Argo na paty Liamu Neesonovi

Díky minimálnímu propadu 16 procent se na druhé místo prodralo drama Argo Bena Afflecka. Téměř 17 milionů přehouplo celkové tržby snímku přes kulatou čtyřicítku. Bývalý průměrný herec a nyní precizní režisér Affleck tak pomalu, ale jistě směřuje k zeleným číslům.

Podzimní trvalkou se po uplynulém víkendu definitivně stal animák Hotel Transylvánie. Třetí příčka v žebříčku tržeb vynesla dílku z produkční dílny Adama Sandlera dalších 13,5 milionu a celkově se pak dostalo na krásných 119 milionů.

video
play-sharp-fill

Přes magickou stovku se prodral také agent Liam Neeson a jeho 96 hodin: Odplata. Smutnit může černošský král tržeb Tyler Perry, který proslul svojí epickou sérií filmů a černochovi, jenž se převléká za starou babičku. Od režírování úspěšných hitů se přesunul do hlavní role vážné kriminálky s názvem Alex Cross a nepěkně narazil, když snímek utržil chabých 12 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=138 /]

Američtí filmoví fanoušci budou o příštím víkendu nedočkavě vyhlížet ambiciózní sci-fi tvůrců Matrixu s názvem Atlas mraků. A vyznavači 3D určitě vyrazí na pokračování vydařené videoherní adaptace Silent Hill, do kin se vrací také režisérský sympaťák Curtis Hanson se surfařským dramatem Na divoké vlně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horor Paranormal Activity 4 ovládl tržby. Bojí se ho i Ben Affleck