Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Herečky nominované na Oscara: Neokoukané tváře i „stará“ dobrá klasika

FOTO: Annette Bening ve filmu Děcka jsou v pohodě, Zdroj: youtube.comNominace na Oscara jsou každoročně velmi sledovanou záležitostí. Někteří kandidáti pouze splní očekávání, jiní zase dovedou překvapit. U hereček nominovaných za hlavní filmovou roli tomu letos nebylo jinak. Pojďme se na ně podívat trošku detailněji.

FOTO: Annette Bening ve filmu Děcka jsou v pohodě

Annette Bening ve filmu Děcka jsou v pohodě, Zdroj: youtube.com

První adeptkou (v abecedním pořadí) je Annette Bening. Její nominace nebyla žádným překvapením vzhledem k tomu, že byla nominována i na Zlatý glóbus a ve své kategorii nakonec zvítězila. To vše díky roli jedné ze dvou lesbických matek ve filmu Děcka jsou v pohodě. Sám film sklízí také nemalé úspěchy. Na Zlatých glóbech získal ocenění jako Nejlepší komediální film a co se Oscarů týče, získal čtyři nominace, mimo jiné i za Nejlepší film.

Další nominovaná herečka – Nicole Kidman – není ve světě filmových cen žádným nováčkem. Je totiž držitelkou třech Zlatých glóbů a v roce 2003 si za svou roli spisovatelky v dramatu Hodiny odnesla dokonce Oscara. Zlatého glóbu se letos sice nedočkala, šanci na Oscara ale stále ještě má, a to za svůj výkon v dramatu Rabbit Hole. Film o rodičích, kteří přijdou při autonehodě o své dítě, ale letos poměrně zapadl, a tak se s vítězstvím Nicole Kidman tentokrát moc nepočítá.

Jennifer Lawrence je pro mnohé stále ještě velkou neznámou. Tato mladičká herečka se v minulosti objevila například ve filmu Planina v ohni nebo v seriálu Pearsonovi. Přes tyto malé úspěchy se nakonec probojovala až ke své oscarové nominaci za snímek Winter’s Bone. V něm ztvárnila sedmnáctiletou dívku, která se vydává hledat svého ztraceného otce, aby zachránila zbytek rodiny. Přestože ve filmu předvedla skvělý výkon, mezi hlavní favoritky na Oscara se v letošním roce neřadí.

Zato další z nominovaných – Natalie Portman – má šance bezesporu veliké. Pro Natalii bude letošní rok zřejmě velmi úspěšným. Obdržela Zlatý glóbus jako Nejlepší herečka v hlavní roli v dramatu, točí několik dalších snímků, je zasnoubená a v létě očekává narození svého prvního potomka. Získání Oscara by tak bylo už jen třešničkou na dortu. Za roli ambiciózní baletky v dramatu Černá labuť by si zlatou sošku ale rozhodně zasloužila.

Poslední nominovanou herečkou pro letošní rok je Michelle Williams. Michelle se proslavila již jako mladá díky seriálu Dawsonův svět. Přestože působí v hereckém světě celkem nenápadně, má na svém kontě téměř dvě desítky nominací na různá ocenění. Nejvíce asi oslnila ve filmu Zkrocená hora, za nějž získala Zlatý glóbus i svou první oscarovou nominaci. Tu druhou získala letos za romantické drama Blue Valentine.

Michelle Williams ve filmu Blue Valentine, Zdroj: distributor filmu

Která z dam si nakonec sošku Oscara odnese, se dozvíme v noci z 27. na 28. února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečky nominované na Oscara: Neokoukané tváře i „stará“ dobrá klasika