Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Hamlet The Rock Opera. Broadway plánuje nový muzikál Janka Ledeckého

David Mičke

David Mičke

14. 12. 2011

Václav Bárta, Eliška BučkováV březnu příštího roku se v pražském Divadle Broadway uskuteční premiéra amerického nastudování muzikálu Janka Ledeckého, Hamlet The Rock Opera. Hlavní roli ztvární Václav Noid Bárta.

Lichtenberg, Vojtek, Trapl

Že by diskuse nad honoráři? Zdroj: Martin J. Polák

V roce 1999 měl v nově vystavěném Divadle Kalich premiéru muzikál Janka Ledeckého s názvem Hamlet. Dočkal se značného uměleckého i diváckého úspěchu.

Čtěte také: Muzikál Vánoční zázrak s Ledeckého písněmi uspěl

Zásadním zlomem bylo stěhování muzikálu do Ameriky, kde byl přepsán do angličtiny a prošel dalšími úpravami. Tam zaznamenal Hamlet také velký úspěch. Z Ameriky se zrevidovaná verze rozjela do celého světa. V příštím roce se dočkají čeští diváci.

Režisér z americké Broadwaye

Režisérem americké adaptace se stal zkušený divadelní režisér Robert Johanson. Autorem hudby, českých textů a libreta je Janek Ledecký. Johanson bude také režírovat české nastudování muzikálu. Produkce Hamleta se ujal Oldřich Lichtenberg, jenž má pod záštitou i muzikály jako Kat Mydlář, Kleopatra nebo Dracula.

FOTO: Ondřej Ruml, Marta Jandová, Janek Ledecký

Ondřeji Rumlovi naordinovali posilovnu

Hlavní roli získal Václav Noid Bárta. Alternovat bude Ondřej Ruml, známý z první řady soutěže X Factor. Hamletovu milou Ofélii si zahraje Eliška Bučková, u níž jde o první muzikálovou šanci. V dalších rolích se představí rockoví zpěváci Josef Vojtek a Marta Jandová nebo herečka Kateřina Brožová.

V muzikálu si také zahraje Tomáš Trapl, v současnosti jeden z nejobsazovanějších muzikálových herců, který hraje mimo jiné v Quasimodovi, a Martin Pošta, který má za sebou roli Caesara v Kleopatře nebo Nicka v Draculovi.

Podívejte se: Muzikál Chicago dorazil do Prahy

Oproti původní verzi, která se v Praze hrála na přelomu tisíciletí, se diváci dočkají také Rosencrantze a Guildensterna. Tito princovi věrní druhové v prvotní inscenaci chyběli.

Hamlet The Rock Opera

Obsazení je oproti původní verzi značně obměněné

Další role, respektive alternace, se doplní během ledna příštího roku. Premiéra muzikálu Hamlet The Rock Opera se plánuje na 22. března 2012 v Divadle Broadway.

Hamlet The Rock Opera

Divadlo Broadway

Režie: Robert Johanson

Autor hudby a textů: Janek Ledecký

Kdy: 22. března 2012

Za kolik: 149–699 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hamlet The Rock Opera. Broadway plánuje nový muzikál Janka Ledeckého