Menu
TOPZINE.cz
Historie módy

Gucci slaví 90 let! K narozeninám připravil limitovanou kolekci slavných modelů

Redakce

Redakce

18. 6. 2011

FOTO: Kabelka GucciLuxusní italský módní dům Gucci letos oslaví 90 let od svého vzniku a pro své zákazníky připravil limitovanou kolekci. Vzdává tím hold roku 1921, kdy Guccio Gucci ve své rodné Florencii založil společnost vyrábějící kožené kabelky a zavazadla.

FOTO: Kolekce Gucci "1921"

Barevná Gucci kolekce pro léto 2011, Zdroj: gucci.com

Za 90 let své existence si módní dům Gucci vybudoval na poli módy významnou pozici. Spravuje po světě celkem 278 exkluzivních butiků a dnes je to nejbohatší italská módní značka.

Kolekci, která se začala prodávat tento měsíc, najdete exkluzivně v buticích Gucci a online obchodě. Skládá se z vylepšených verzí Gucciho fenoménů jako například tašek Bamboo a Jackie O Horsebit. Kabelky budou vyrobeny v nových barvách a materiálech.

Kabelka z prasečí kůže

Kreativní ředitelka Gucci Frida Giannini představila moderní reinerpretaci jedné z nejslavnějších a nejikoničtějších kabelek Gucci vůbec. Originální Bamboo byla poprvé vyrobena v roce 1947 z prasečí kůže a bambusového dřeva. Inovátoři v dílně Gucci se tak rafinovaně vypořádali s nedostatkem surovin způsobeným válkou. Během 50. a 60. let si kabelku oblíbil nespočet celebrit a stala se tak jedním z nejúspěšnějších modelů módního domu.

FOTO: Gucci kabelka model Bamboo

Legendární kabelka Bamboo v novém provedení

Mezi další produkty z kolekce patří mokasíny, jezdecké boty a šperky. Stejně nádherné jsou i hodinky a populární sluneční brýle s prolínajícími se písmeny G. Nezbývá tedy než popřát módnímu domu Gucci vše nejlepší k narozeninám!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gucci slaví 90 let! K narozeninám připravil limitovanou kolekci slavných modelů