Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day zahráli několik nových skladeb. Jedna z nich je o Amy Winehouse

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

18. 8. 2011

FOTO: Green DayGreen Day vystoupili na charitativní akci a představili svým posluchačům několik nových skladeb. Byla mezi nimi také jedna s názvem Amy, která byla složena jako pocta pro zesnulou Amy Winehouse.

FOTO: Green Day

Green Day, Zdroj: greenday.com

Američtí punk-rockeři nedávno navštívili Californii, aby podpořili charitativní akci nadace, která se snaží pomáhat vážně nemocným. Green Day chystají nové album, a tak se rozhodli, že některé nové skladby zahrají právě při této příležitosti.

Kapela představila nové kousky a s očekáváním sledovala reakce publika. Zazněly skladby, které předtím ještě nikdo neslyšel – Nuclear Family, Carpe Diem nebo Sweet 16. Green Day tak svou hudbou podali publiku čerstvou dávku životní energie. Odměněni byli usměvavými tvářemi a vřelým potleskem.

Skladba Amy je velmi emotivním kouskem

Největší ohlas i emoce však jednoznačně vzbudila skladba Amy. Členové skupiny ji napsali pro nedávno zesnulou zpěvačku Amy Winehouse a vyjádřili tak poctu její osobě i hudbě. Skladba je velmi chytlavá a dojemná. Aby se umocnilo její poselství, kapela upustila od elektriky. Amy tak charakterizují jemné akustické tóny.

Nová píseň odkazuje k celému zpěvaččině životu plnému zmatků, překážek a problémů, které pro ni byly tak charakteristické.

Nikdo vážně o tvé duši nic neví,

stěží znám jen tvé jméno.

Spalující rytmy a lži

napsané se studem pro bandu bláznů.

Amy, nechoď,

chci tě mít všude kolem.

Mohu získat tento poslední tanec,

je šance, že se ještě potkáme?

Napíšeš pro nás ukolébavku?

My budeme zpívat,

abys ty mohla spát.

úryvek písně Amy

O smrti Amy Winehouse se dodnes hodně diskutuje. Hudební svět přišel o talent s jedinečnou barvou hlasu. Svou účast na této ztrátě hudebníci projevují skládáním nových písní. Green Day nejsou jedinou kapelou, která Amy takto projevila úctu. Další v řadě jsou například U2, Coldplay nebo M.I.A.

Čtěte také o muzikantech, jenž zemřeli v sedmadvaceti letech

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day zahráli několik nových skladeb. Jedna z nich je o Amy Winehouse