Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day se změnili v zelené vepře pro počítačovou hru Angry Birds

Adam Vrána

Adam Vrána

24. 8. 2012

Americká punkrocková kapela Green Day se objevila v epizodě populární hry Angry Birds, kde exkluzivně představila dvě skladby z nového alba.

Green Day ve hře Angry Birds Zdroj: greenday.angrybirds.com

Jde o vůbec první kooperaci tohoto druhu a autoři hry i samotní muzikanti si od ní mnohé slibují. „Smyslem naší spolupráce je přilákat fanoušky Green Day na naši hru a hráče Angry Birds naopak na jejich muziku,“ objasnil marketingový ředitel vývojářské firmy Rovio, která za hrou stojí.

Hra Angry Birds si získala mnoho příznivců na sociálních sítích. Její náplní je boj ptáků proti zeleným prasatům, která jim ukradla vejce. Cílem je metat opeřence po prasatech a co nejvíce jich zasáhnout.

Čtěte více o novém „tanečním“ singlu Green Day

Zbrusu nová epizoda nabízí deset úrovní, v nichž se hráč opět setká s postavičkami zelených vepřů. Ta však mají tentokrát znázorňovat jednotlivé členy Green Day. Součástí nového obsahu hry je singl Oh Love a píseň Troublemaker. Na podzim se skladby objeví na trojici připravovaných alb s názvy ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tré!.

V květnu letošního roku si aplikaci Angry Birds stáhla více než miliarda lidí. „Chceme ze hry učinit celosvětový fenomén, což se nám pomalu, ale jistě daří,“ uvádí vývojáři. Hlavním cílem firmy i nadále zůstává pokoření miliardové hranice fanoušků jejich her, animací a ostatních produktů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day se změnili v zelené vepře pro počítačovou hru Angry Birds