Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day mezi vlkodlaky: Nový song zazní v páté části ságy Stmívání

Radka Tichá

Radka Tichá

7. 11. 2012

Američtí punkrockeři Green Day zveřejnili nový song The Forgotten, který se objeví v pátém dílu oblíbené filmové ságy Stmívání (Twilight).

FOTO: Green Day

Green Day Zdroj: greenday.com

Hudební video stvořené přímo pro filmovou novinku Breaking Dawn (či Rozbřesk) znázorňuje záběry jak samotného leadera kapely Billieho Joe Armstronga a ostatních členů, tak scény hlavních postav filmu Edwarda a Belly.

Čtěte také, proč si Green Day naordinovali pauzu

„Když se nás zeptali, jestli nechceme být zahrnuti do soundtracku, okamžitě jsme souhlasili. Filmy jsou absolutním kulturním fenoménem současnosti a vždy jsme byli ohromeni tím, jak pečlivě bývají písně pro Twilight vybírány,“  vysvětluje baskytarista a zakládající člen Green Day Mike Dirnt.

Mezi hudební hity očekávaného Rozbřesku patří díla nejen kapely Green Day, ale i příspěvky Passion Pit, zpěvačky Ellie Goulding, Christiny Perry a mnoha dalších. Jednu píseň si dokonce zazpívala i herečka Nikki Reed, která ve snímku ztvárňuje upírku Rosalie.

Celý soundtrack by měl vyjít již 12. listopadu ve Velké Británii, v USA o den déle. Poslední snímek ságy s podtitulem Rozbřesk – 2. část přijde do našich kin 15. listopadu o půlnoci. Objeví se v něm tradičně hvězdy jako Robert Pattinson, Kristen Stewart nebo Taylor Lautner.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day mezi vlkodlaky: Nový song zazní v páté části ságy Stmívání