Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day do konce letošního roku nezahrají. Billie Joe se léčí ze závislosti

Redakce

Redakce

4. 11. 2012

Americká punk rocková kapela Green Day přišla s nečekanou zprávou. Neplánovaně zrušila všechna zbývající vystoupení roku 2012 a začátku roku 2013. Důvod? Frontman Billie Joe Armstrong se na klinice léčí z drogové závislosti.

FOTO: Green Day

Green Day Zdroj: greenday.com

Basista Mike Dirnt se k události vyjádřil na oficiálních stránkách kapely, aby fanoušky uklidnil. „Načasování samozřejmě není ideální, ale pro nás je teď nejdůležitější, aby byl Billie Joe v pořádku.“

Čtěte také, jak se Green Day pošťuchují s Bon Jovi

Kapela také rovnou ohlásila, že vydání třetího alba z jejich rozpracované trilogie bude přeloženo na 11. prosince letošního roku. Původně mělo vyjít až v polovině ledna. „Mrzí nás, že jsme museli zrušit turné. Abychom to fanouškům vynahradili, vydáme album dřív, než jsme plánovali,“ vysvětlil bubeník Tré Cool.

V září se začala prodávat studiovka Uno!, která představuje první část avizované albové trilogie. Vydání druhé nahrávky Dos! se uskuteční začátkem listopadu a ta třetí vyjde navzdory původnímu plánu hned v závěsu, tedy o pouhý měsíc později. Tento týden navíc Green Day představili song The Forgotten, který zazní v aktuálním dílu filmové upíří ságy Stmívání.

Green Day plánují vydat k těmto hudebním projektům i dva dokumentární snímky. První z nich se bude zabývat nahráváním nových alb, ten druhý, sestavený z archivních záběrů, pak bude návratem do doby před vydáním debutu Dookie (1994).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day do konce letošního roku nezahrají. Billie Joe se léčí ze závislosti