Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gipsy Kings se předvedou v Brně. Pro české publikum chystají překvapení

Adriana Semlová

Adriana Semlová

15. 9. 2011

Po čtyřech letech se znovu vrací do České republiky rodinná kapela Gipsy Kings. Na podzimní koncert v Brně kapela přiveze nejen svou temperamentní hudbu, ale také videoprojekce a speciální překvapení pro tuzemské publikum.

FOTO: Gipsy Kings

Gipsy Kings, Zdroj: pořadatel koncertu

Fanoušci se mohou těšit na mistrnou cikánskou hru na strunné nástroje a na propojení nejrůznějších žánrů včetně andaluského flamenca, romských rytmů nebo rumby. Díky Gipsy Kings se stal tento styl populární a zařadil se tak do širšího povědomí.

Čtěte také: Rozhovor s Gipsy Kings v Maďarsku

Kapelu tvoří bratři Reyesové a Baliardové, jejichž předkové ze španělských cikánských rodin uprchli během španělské občanské války na jih Francie. Dnes čerpají právě z tradic Pyrenejského poloostrova. Kromě své úspěšné dráhy kapela spolupracovala na hudebních filmech nebo na muzikálu Zorro.

Zatím poslední studiové album s názvem Pasajero, které kritici přijali velmi dobře, vyšlo v roce 2006. Na brněnském dvouhodinovém představení by měly kromě slavných hitů zaznít také nové nahrávky z připravovaného alba. Pro zdejší publikum pak kapela chystá ještě překvapení.

Na českém koncertě nebude chybět ani tanec. Chystá se produkce DJské dvojice Eddy Koky a Willy, která se postará o hudbu k tanci hodinu před vystoupením i hodinu po skončení. Koncert Gipsy Kings se bude konat 21. října v brněnské hale Rondo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gipsy Kings se předvedou v Brně. Pro české publikum chystají překvapení