Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Genderově vyvážené divadelní jaro. Tři divadelní scény spojily své síly

Redakce

Redakce

30. 5. 2012

FOTO: MužiDivadlo Ponec, Alfred ve dvoře a Studio Alta připravily trojici představení, která propojí na divadelním jevišti nejrůznější žánry. Výsledkem je fantaskní jízda plná emocí, vztahů, silných žen a něžných mužů.

FOTO: Muži

Inscenace Muži slibuje nový pohled na tzv. silné pohlaví Zdroj: divadloponec.cz

Tři divadelní scény uvedou tři představení kombinující taneční prvky, divadlo, projekci, hudbu a mluvené slovo.

Sérii odstartuje repríza úspěšného představení Muži v divadle Ponec. To se snaží najít odpověď na otázku, jak si v dnešní době žijí muži, jaké nároky na ně současná společnost klade a jak si stojí ve vztahu se ženami. Šest mužů se snaží v inscenaci vyrovnat se svými problémy.

„Nablýskané časopisy jsou plné řešení všech možných problémů žen, ale kdo se zajímá o muže?“ ptá se režisérka Adéla Laštovková Stodolová. Odpověď přinesou Muži v pátek 25. května.

V neděli 27. května naváže na mužskou inscenaci Studio Alta představením Ženy. Komponovaný večer přinese surrealistický intimní obraz současné ženy. Se třemi pohledy na ženy seznámí diváky autorská sóla v podání Martiny Hajdyly Lacové, Lucie Kašiarové a Karolíny Hejnové.

Ve čtvrtek 7. června zakončí trojici divadelní soubor Alfred ve dvoře. Těšit se můžete na provokativní odvážné taneční vystoupení. Inscenace Polska se zabývá tématem genderu, identity a národní hrdosti. Součástí večera bude také představení Fractured, kde britská performerka Andrey Miltnerová zkoumá kafkovské přeměny do různých forem života.

Společným jmenovatelem všech tří představení je snaha ukázat svět žen a mužů v novém odvážnějším světle. Pro diváky je připraven nejen zajímavý program, ale také zajímavá slevová nabídka. Při návštěvě jakéhokoli představení v divadlech Alfred ve dvoře, Ponec a Studio Alta získáte nárok na 1 + 1 vstupenku zdarma do zbylých partnerských divadel.

Genderově vyvážené jaro

Divadlo Ponec, Studio Alta, Alfred ve dvoře

Inscenace: Muži, Ženy, Polska a Fractured

Kdy: pátek 25. května ve 20:00, neděle 27. května v 19:30, čtvrtek 7. června ve 20:00

Vstupenky: 120–250 korun, akce 1 + 1 zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Genderově vyvážené divadelní jaro. Tři divadelní scény spojily své síly