Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Gay pohádka Princ a princ jde do tisku. Anonymní dárce přispěl 100 tisíc

Tereza Andělová

Tereza Andělová

13. 4. 2013

Gay pohádka Princ a princ se dočká tištěné podoby a již brzy se objeví na pultech knihkupců. Anonymní dárce přispěl do veřejné sbírky, která měla sehnat finance na vydání knihy, částkou sto tisíc korun.

FOTO: První pohádka, která otevřeně zobrazuje homosexuální lásku. Zdroj: hithit.com

Pohádka Princ a princ si vedle kritiků našla i četnou skupinu podporovatelů. Zdroj: hithit.com

Pomocí internetového portálu Hithit se poměrně rychle podařilo sehnat finance k vydání holandské gay pohádky Princ a princ. Hned několik dní po spuštění sbírky se vybralo více než 88 tisíc korun, což je minimální částka potřebná k vydání.

Šok pro všechny

Jeden z dárců, který si nepřál být jmenován, přispěl rovných sto tisíc korun. „V to, že se peníze podaří vybrat, jsem doufala a vlastně jsem tomu i věřila. Ale že se to povede tak rychle, to byl myslím šok pro všechny, kteří projekt sledovali,“ prozradila TOPZINE.cz překladatelka a iniciátorka Adéla Elbel.

Přestože se vybralo už více než 150 tisíc korun, sbírka běží dál a stále ji můžete podpořit. Čím více peněz se podaří vybrat, tím většího nákladu se kniha dočká. Pohádku vydá nakladatelství dětských knih Meander v květnu letošního roku.

Vzhledem k  ohlasům, které vzbudila snaha pohádku vydat, bude jistě zajímavé sledovat, jakou odezvu vzbudí samotná papírová podoba.

„Samozřejmě se rozporuplné reakce dají předpokládat. Větší aktivitu nicméně očekávám jen na internetu. Nemyslím, že by tato nevinná pohádka stála někomu za větší energii, než napsat homofobní článek a vyvěsit jej na blogu. Takže demonstrace či podobné akce nečekám,“ dodává Elbel.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gay pohádka Princ a princ jde do tisku. Anonymní dárce přispěl 100 tisíc