Menu
TOPZINE.cz
Nemoci a jejich příznaky

Frigidita je nemoc. Můžou za ni psychické problémy

Klára Brázdová

Klára Brázdová

24. 9. 2011

Frigidita dokáže zničit celý partnerský vztah. Jde o sexuální poruchu, která vás dovede až k úplnému vyhlazení vzrušivosti. Jak takovou nemoc rozpoznat a co s ní dělat, se dozvíte v následujícím článku.

Frigidní ženy se často ani nevzruší, Zdroj: sxc.hu

Touto nemocí trpí většinou ženy. Takové ženy nejeví žádný zájem o sex, a dokonce se ani nevzruší. Jak je to ale možné? Existuje cesta k vyléčení? Sex je přece velkou součástí dobře fungujícího vztahu, a proto je potřeba s takovou nemocí něco udělat.

S frigiditou se nikdo nerodí

Frigidních žen, které by se s touto nemocí už narodily, je velmi malé procento. Musíme si uvědomit, že je to porucha psychická, a proto musíme hledat příčinu v našich citech a podvědomí.

Žena trpící frigiditou má většinou nějaký problém, vyřešte ho s ní

Mladé dívky si můžou právem myslet, že jsou frigidní. Na začátku sexuálního života se totiž díky své nezkušenosti cítí dívky nervózně a uvolnění není vůbec namístě. Proto většinou nepřichází nejen orgasmus, ale ani vzrušení.

Dalším důvodem nástupu frigidity může být dlouhá doba ve vztahu. Zamilovanost odpadla a oba už se znáte natolik, že vás nic nepřekvapí? Ženy potřebují dokazovat lásku neustále, proto v takovou chvíli přichází na to, že vztah už není to pravé pro ně a sex s partnerem už jim nic neříká.

Čtěte také: Máme pro vás jídelníček, který vás vzruší

Frigiditou můžete trpět i kvůli životnímu zklamání nebo finanční situaci. Každý váš problém se může stát i vaší příčinou k této nemoci.

Léčba je zdlouhavá, ale stojí to za to

Ze začátku si musí hlavně muž uvědomit, že výčitky a nátlak nikomu nepomůžou. I když se po několika pokusech nic s partnerkou nestane, nemusí to hned znamenat, že se uvnitř partnerky něco nezlomilo, jen to třeba není vidět.

Nespěchejte na ni, výsledky se dostaví

Neurážejte ji proto hned, nevzdychejte a neodvracejte se od ní. Stačí například jen lehké pohlazení, polibek a jemným hláskem jí naznačit, že se nic neděje a že pokračovat budete jindy. Hlavně na ni netlačte.

Mezi nejúčinnější léčbu frigidity patří bezpochyby psychoterapie. Při psychoterapii si frigidní žena přečte několik erotických povídek a dá najevo své sexuální fantazie. Každý totiž nějaké má.

Pokud překročíte takovou hranici, máte napůl vyhráno. S partnerem můžete začít objevovat vaše erotogenní zóny nebo tajemsví orálního sexu. To vše totiž zabírá. Přejeme hodně štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frigidita je nemoc. Můžou za ni psychické problémy