Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Freddie Mercury znovu ožije. Ve filmu ho ztvární herec z Borata

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

5. 4. 2013

Již delší dobu internetem kolují spekulace o připravovaném životopisném snímku frontmana proslulé kapely Queen Freddieho Mercuryho. Dle nejnovějších informací začne natáčení v následujících týdnech a premiéry se dočkáme v příštím roce. Známá jsou i jména herců.

FOTO: Queen

Freddie Mercury s Queen. Zdroj: queenonline.cz

V hlavní roli filmu o vzestupu rockové legendy se můžeme těšit na Sachu BaronaCohena, známého zejména z filmu Borat, který nejenže zprávu o jeho účasti ve filmu potvrdil, dodal také, že se v poslední době na svou roli tvrdě připravuje nejen po herecké stránce, ale navštěvuje hodiny zpěvu a pracuje na zpěvákově elegantním přízvuku.

Sám kytarista skupiny Queen Brian May prohlásil, že Cohen je hnací sílou celého projektu, jelikož sám byl Mercuryho velkým fanouškem a tvrdě pracuje na tom, aby získal jeho osobité způsoby a styl. Cohenovu práci na hlase pak May popsal jako velmi namáhavý cíl, jelikož Freddie měl dle jeho slov prostě tu jedinečnou sílu a tón.

Hvězdné obsazení doplní Blake Lively

Dalším, prozatím nepotvrzeným jménem, je podle předběžných informací představitelka Sereny van der Woodsenovéze seriálu Gossip Girl, Blake Lively. Pětadvacetiletá herečka by se měla vžít do role Mary Austinové, přítelkyně Mercuryho, se kterou legendární zpěvák i přes své homosexuální skandály udržoval dlouholetý vztah.

Tento pár se dal dohromady začátkem sedmdesátých let minulého století díky zmiňovanému kytaristovi Mayovi, který je seznámil.Mercury s Austinovou pak společně žili zhruba do poloviny sedmdesátých let, kdy se provalil zpěvákův poměr s americkým hudebním manažerem. I nadále o ní však mluvil jako o své manželce a tvrdil, že nechce nikoho jiného.

Kvalitní produkce v čele s De Nirem

Zpracování života mistra extravagance do filmové podoby bude zajisté oříšek. Scénář ke snímku napsal Peter Morgan a chce se věnovat zejména vzestupu kapely od počátku sedmdesátých let do roku 1985, kdy děj končí koncertem na Live Aid, což znamená že veřejné přiznání hvězdy k onemocnění AIDS ani jeho následné úmrtí na snímku zachyceno nebude.

Kromě scénáristy jsou známá i jména producentů, mezi kterými mimo Grahama Kinga, Briana Maye či Rogera Taylora nalezneme i Roberta De Nira. O režii se zatím jen spekuluje, ale podle neoficiálních informací by snímek mohl režírovat britský televizní a filmový režisér Tom Hooper, kterého diváci mohou znát z úspěšných filmů Králova řeč či Bídníci.

Nejen hvězdné obsazení, ale i známá jména v produkci mohou naznačovat, že se máme na co těšit. Mercury byl významná osobnost, která si filmové zpracování jednoznačně zaslouží a filmy o hudebnících prostě mají něco do sebe. Připomeňme si například aktuální dokumentární snímek Pátrání po Sugar Manovi.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Freddie Mercury znovu ožije. Ve filmu ho ztvární herec z Borata