Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Francouzská manikúra vás nebaví? Zkuste letní nail art!

Redakce

Redakce

14. 7. 2011

FOTO: Jahodové nehtyVytvořte si letní barevné nehty! Nail art není tak těžký, jak si myslíte. Zvládnete ho i doma a pak už se můžete pyšnit nehty, které nemá nikdo jiný.

FOTO: Melounové nehty

K nakousnutí, Zdroj: youtube.com

Pokud začínáte s nail artem, měla byste si, kromě pestrobarevné škály laků, pořídit i základní lak, takzvaný base coat. Chybět by vám neměl ani top coat, který se používá na závěr. Ten nehty chrání a zároveň jim dodá lesk. Bez základního laku je možné se obejít, ale přetření bezbarvým lakem na závěr dodá nehtu pěknější vzhled a navíc je ochrání před odřením, a proto déle vydrží.

Co je to nail art?

Zdobení nehtů, kdy se kromě laků na nehty používají různé nálepky, obtisky a ozdoby, přičemž fantazii se meze nekladou. V lakování pak pomáhají všelijaké štětečky a pinzety. Základním a nejpoužívanějším nástrojem je zdobička, která má z jedné strany tenký štěteček pro kreslení čar a z druhé strany hrot na tečky.

Nakupte si veselé barevné laky na nehty. Nemusíte se bát velké útraty a nakoupit ty levnější, jejichž ceny se pohybují kolem třiceti korun. Zkuste žlutou, korálově oranžovou, mentolově zelenou, modrou nebo jedovatě růžovou. Chybět by vám neměla ani základní černá a bílá.

FOTO: Puntíkované nehty

Pro začátek zkuste puntíky, Foto: Alice Jendelová, Topzine.cz

Pro začátek si můžete zkusit barevné puntíkované nehty. Není to tak složité a vy se u toho naučíte pracovat s laky. Prvním krokem je natření nehtu vámi vybranou barvou. Po zaschnutí přichází druhý krok, tečky.

Práci si můžete usnadnit pomocí laků s tenkým štětečkem, určených právě pro zdobení nehtů, nebo si pomozte párátkem či jiným špičatým předmětem, který jen lehce namočíte v laku a vytvoříte požadované puntíky. Třetí variantou je také tužka na lakování nehtů, se kterou pracujete jako s fixou. Seženete ji asi za padesát korun. Na závěr nehty přelakujte bezbarvým ochranným lakem.

FOTO: Jahodové nehty

Jahodová sezóna, Zdroj: youtube.com

Další variantou jsou o něco složitější ovocné nehty, ke kterým je potřeba trocha zručnosti a hlavně trpělivosti. Stále se ale nejedná o nic, co byste neměla zvládnout.

Letní pokušení

Pokud si chcete vyhrát, vytvořte si na nehtech motiv letního ovoce jako třeba melounu nebo jahody. Základem obou je červený lak, který doplníte zeleným, žlutým a nebo černým.

Vypomoci si lze i bílým zdobicím lakem, který oddělí jednotlivé barvy a zakryje tak přesahy. Pokud si ušpiníte kůži kolem nehtů, otřete ji nakonec kosmetickou tyčinkou namočenou v odlakovači. Samozřejmě i ovocný výtvor přetřete na závěr bezbarvým lakem.

FOTO: Nehty se vzorem palmy

Exotické nehty se vzorem palmy, Zdroj: youtube.com

Kromě ovoce můžete také zkusit palmy či jiné letní motivy. K takovým nehtům určitě potřebujete modrý lak a zdobicí černý. Pokud si chcete dát více záležet, použijte houbičku, kterou namočte v tmavě modré barvě a konce nehtů jemně poťukejte. Na druhé straně udělejte to samé se žlutou barvou a na závěr namalujte několika tahy černou palmu. I zde můžete použít tužku na lakování nehtů.

Víte, že vlastní laky na nehty má i Justin Bieber?

Nebojte se v létě experimentovat. Vždyť právě letní prázdniny přejí barvám a příležitostem, kam s takto upravenými nehty vyrazit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Francouzská manikúra vás nebaví? Zkuste letní nail art!