Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

FOTO: Vejděte do Srdce pro Václava Havla. Svíčky vytvořily jeden symbol

Redakce

Redakce

11. 2. 2012

FOTO: Srdce pro Václava HavlaSvíčky, které lidé nosili na pietní místa na památku Václava Havla, se sice roztopily, ale na památku budou sloužit dál. Lidé z částí republiky, kteří se loučili s Václavem Havlem, nyní symbolicky spojí vosk svíček.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/srdce-pro-vaclava-havla/]

Ve čtvrtek 9. a v pátek 10. února se na piazzetě Národního divadla instaloval objekt s názvem Srdce pro Václava Havla. Ředitel Národního divadla Ondřej Černý k tomu řekl: „Jsme hrdí, že tato plastika ztělesňující samu podstatu Havlovy filozofie bude instalována právě u nás symbolicky v samotném fyzickém středu Národního divadla.“

Připomeňte si: Václav Havel jako známý dramatik

Autoři Lukáš GavlovskýRoman Švejda zvolili tvar otevřeného srdce, které umožňuje vstup do jeho nitra. Objekt byl na místě sestavován z jednotlivých dílů. Ty vznikaly za pomoci mnoha dobrovolníků od 20. ledna v pražské Trafačce, alternativním prostoru, kde se nachází galerie a umělecké ateliéry.

FOTO: Dagmar Havlová

Na odhalení srdce se přišla podívat i Dagmar Havlová Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Otevření Srdce zahájila v pátek 10. února na piazettě Národního divadla taneční skupina Nanohach. Ta nejprve odhrnula ve výrazně barevných vestách zbytky svíček a následně odstranila obal, který srdce ukrýval.

V případě příznivých teplotních podmínek bude srdce na piazzetě Národního divadla k vidění až do 10. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Vejděte do Srdce pro Václava Havla. Svíčky vytvořily jeden symbol