Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Rock for People 2013. Ospalí Foals, božský Kája i sexy Chlöe Howl

Redakce

Redakce

5. 7. 2013

Třetí festivalový den obsáhl ve svém programu řadu jmen, kvůli nimž rozhodně stálo za to pečlivě sledovat harmonogram. O největší rozruch se postarali nejen kalifornští Queens of the Stone Age, ale především navždy mladý slavík Karel Gott.[nggallery id=2456]

Návštěvníci festivalu už od brzkých ranních hodin zapáleně projednávali, čí vystoupení si rozhodně nehodlají nechat ujít. Mezi těmi nejfrekventovanějšími se přirozeně objevovali Queens of the Stone Age, Modestep a Karel Gott, často se však hovořilo i o charismatických indie-rockerech Foals nebo o atraktivní zrzce Chlöe Howl.

Právě Howl se postarala o jedno z nejpříjemnějších překvapení nabitého čtvrtečního line-upu. Silné písničky spolu s jejím příjemným projevem daly obecenstvu dostatek důvodů ke zběsilému aplausu. Zejména mužská část publika pak ocenila sexy outfit a pózy, kterými s pány (nikoliv podbízivě) koketovala.

Vystoupení britských Foals se naproti tomu odehrávalo ve víceméně ospalém duchu. Ačkoliv frontman Yannis Philippakis předvedl, že smysl pro akčnost mu rozhodně neschází (do publika se i s kytarou vrhnul hned několikrát), koncertní pojetí jejich repertoáru – snad jen s výjimkou hitů My Number a Inhaler – diváky nijak zvlášť nenadchlo.

Je to škoda, jelikož Karel Gott, Queens of the Stone Age a Modestep se návštěvníkům postarali o brilantní tečku za celým večerem. Zejména vystoupení sedmatřicetinásobného slavíka, jež mnozí zpočátku brali spíše jako žert, se stalo událostí, která se nezpochybnitelně zapíše do festivalových dějin.

Hodnocení: 90 %

Text: Adam Vrána

Foto: Tereza Menclová, Rastislav Bača

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Rock for People 2013. Ospalí Foals, božský Kája i sexy Chlöe Howl