Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Rock for People 2013. Ospalí Foals, božský Kája i sexy Chlöe Howl

Redakce

Redakce

5. 7. 2013

Třetí festivalový den obsáhl ve svém programu řadu jmen, kvůli nimž rozhodně stálo za to pečlivě sledovat harmonogram. O největší rozruch se postarali nejen kalifornští Queens of the Stone Age, ale především navždy mladý slavík Karel Gott.

Návštěvníci festivalu už od brzkých ranních hodin zapáleně projednávali, čí vystoupení si rozhodně nehodlají nechat ujít. Mezi těmi nejfrekventovanějšími se přirozeně objevovali Queens of the Stone Age, Modestep a Karel Gott, často se však hovořilo i o charismatických indie-rockerech Foals nebo o atraktivní zrzce Chlöe Howl.

Právě Howl se postarala o jedno z nejpříjemnějších překvapení nabitého čtvrtečního line-upu. Silné písničky spolu s jejím příjemným projevem daly obecenstvu dostatek důvodů ke zběsilému aplausu. Zejména mužská část publika pak ocenila sexy outfit a pózy, kterými s pány (nikoliv podbízivě) koketovala.

Vystoupení britských Foals se naproti tomu odehrávalo ve víceméně ospalém duchu. Ačkoliv frontman Yannis Philippakis předvedl, že smysl pro akčnost mu rozhodně neschází (do publika se i s kytarou vrhnul hned několikrát), koncertní pojetí jejich repertoáru – snad jen s výjimkou hitů My Number a Inhaler – diváky nijak zvlášť nenadchlo.

Je to škoda, jelikož Karel Gott, Queens of the Stone Age a Modestep se návštěvníkům postarali o brilantní tečku za celým večerem. Zejména vystoupení sedmatřicetinásobného slavíka, jež mnozí zpočátku brali spíše jako žert, se stalo událostí, která se nezpochybnitelně zapíše do festivalových dějin.

Hodnocení: 90 %

Text: Adam Vrána

Foto: Tereza Menclová, Rastislav Bača

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Rock for People 2013. Ospalí Foals, božský Kája i sexy Chlöe Howl