Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Foto: Patricie pokřtila desku s kapelou Nightwork i Barackem Obamou

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

13. 6. 2011

FOTO: PatricieZpěvačka, která boří mýty o folku a hip-hopu, se svou kapelou vydala album Obamamania. Patricie desce připravila velmi příjemný křest v Malostranské besedě. Křtilo se, jak jinak, vodou, kmotry byli skupina Nightwork a Ivan Hlas a na pódiu se na okamžik objevil dokonce i samotný Barack Obama.

FOTO: Patricie

Patricie, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Před nedávnou dobou se na pultech obchodů objevilo nápadné album s grafikou silně připomínající americkou vlajku. Jeho autorkou není nikdo jiný než Patricie, která svou hudbou způsobila mánii, Obamamanii. Všichni postižení jedinci se sešli v Malostranské besedě, aby dali průchod svým hudebním choutkám.

O zpěvačce je již známé, že kombinuje nejrůznější hudební styly současnosti. Její hudba tak působí velmi aktuálně a zároveň i nadčasově. Každý si v ní najde to své – tu kousek folku, tu rap, tu hip-hop, v další skladbě vás překvapí funky a country. Album Obamamania je zkrátka kotlíkem, do kterého se přidalo nebývalé množství surovin, vše se povařilo a vzniklo pro českou hudební scénu něco nevídaného.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_06_12_patricia_krest/]

Večer odstartovala skladba Pánbů, ve které Patricie ihned ukázala svůj potenciál. Kromě náboje, který její zpěv doprovázel, představila také svou vášeň pro cizí jazyky. V této písni zní temperamentní španělština. Zpěvačka se během koncertu ale představila také s angličtinou i slovenštinou.

Patricie se během večera na pódiu skutečně vyřádila. Všechnu svou energii směřovala do každé skladby a zazněly neuvěřitelné tóny. Svou vyřídilku zpěvačka předvedla například ve skladbách Medový úd nebo Zvyřátka. Zarapovala si, pořádně se do toho opřela a ukázala, že umí na hlase také pořádně přidat. Kromě takto nabitých skladeb mohli posluchači slyšet i jemnější kusy, ve kterých se Patricie doprovázela sama na kytaru.

Na jevišti se objevil také harmonikář Radek Žalud, stálý host kapely nebo také její příležitostný člen, nevidomý, ale o to více hudebně nadaný. Již tak velmi specifická hudba rozšířila svůj záběr ještě o kus dále a získala další rozměr.

Na křtu se objevil i Obama

Patricie si svou hudbou troufá na aktuální potíže celého světa. Dotýká se problémů lidských vztahů nebo alkoholu. Její kritice se nevyhnuly ani osobnosti jako Obama nebo Bin Ládin. Obama dokonce zavítal na samotný křest. Nebyl to však americký prezident, nýbrž perfektně se usmívající Obama z Patriciina videoklipu k písni Obamamania – bubeník a showman kapely Jarin Noga s maskou na hlavě.

Slavnostní křest proběhl za přítomnosti části skupiny Nightwork (slavnostnímu aktu byli přítomni Franta Soukup, Honza Maxián, Ondra Sluka a Kuba Antl) a Ivana Hlase. Všichni pronesli několik hezkých slov a přání Patricii i její hudbě a shodli se na tom, že zpěvačka je výjimečná svým stylem, postojem a odvahou dělat si svou hudbu tak, jak ji cítí, a ne tak, aby se líbila veřejnosti. Honza Maxián dokonce řekl: „Mnozí říkají, že Patricie tímto albem vstoupila do hudby, já ale říkám, že hudba vstoupila do ní.“

FOTO: Patricie při křtu alba společně se skupinou Nightwork a Ivanem Hlasem

Patricie při křtu alba společně se skupinou Nightwork a Ivanem Hlasem, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Samotný akt křtu si vzal na starost Ivan Hlas a Honza Maxián, kteří album pokřtili vodou, jak je u tradičních křtů zvykem. Voda to byla z PET lahve, ze které se napili všichni členové kapely. Podle Patriciiných slov se tak mělo na lahvi uchytit DNA všech členů, které bylo politím vodou přeneseno do alba. Nightwork po aktu opustili pódium a vydali se směrem k baru. Ivan Hlas si však ještě zazpíval.

Patricie a Ivan Hlas rozezpívali celé publikum

Ivan rozezněl svůj hlas a společně s Patricií zazpíval píseň Hallelujah. Celé vystoupení bylo velmi emotivní. Ona zpívala anglicky, on česky. Jejich hlasy se nádherně doplňovaly, slova se prolínala. Na posluchačích se objevily náznaky něhy a dojetí. Svůj postoj projevili zpěvem. Refrén tak nepatřil jen mladičké zpěvačce a mužské stálici české hudební scény. Vytvořil se spontánní sbor, při jehož zpěvu mrazilo v zádech. Malostranská beseda čelila nesmírnému náporu upřímných emocí.

Večer zazněly snad všechny skladby křtěné desky – kromě zmíněných i Kauboj, Woman nebo Simona. Patricie navíc ještě přidala nový singl Bin Ládin, ke kterému si dokonce připravila se zbytkem kapely minichoreografii se zbraněmi.

Poslechněte si singl Bin Ládin a rozhovor s Patricií

Když v Malostranské besedě zůstalo posledních třicet lidí, usedl Ivan Hlas ke stolu s kytarou a hrál a zpíval své největší hity. Nejoblíbenějším se stal singl Malagelo, který Ivan zahrál nejméně třikrát. Všichni okolo něj utvořili hlouček a nadšeně zpívali a tleskali.

Na křtu se kromě Nightwork a Ivana Hlase objevila například Natálie Kocábová či Honza Žampa z kapely Eddie Stoilow.

Patricie připravila křest komornějšího charakteru. Posluchači a kapela společně komunikovali a vytvořili příjemnou rodinnou atmosféru. Obamamania se zmocnila lidských duší. Malostranskou besedou se vznášely vtipy, zábava, dobrá hudba, uvolněnost a laskavost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Patricie pokřtila desku s kapelou Nightwork i Barackem Obamou