Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

FOTO: Festival Ekofilm 2011 byl zahájen. Dojde i na chemii v akci

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

5. 10. 2011

!Fotogalerie!Filmový festival Ekofilm 2011, jehož hlavním internetovým partnerem je server Topzine.cz, má za sebou slavnostní zahájení, které okořenil svým vytříbeným humorem herec Jaroslav Dušek a rytmus mu dodala početná kapela The Tap Tap.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/filmovy-festival-ekofilm-ceske-budejovice-3-a-4-10-2011/]

Soutěž zahájil Bertrandův osmiminutový film sestavený například z leteckých záběrů z filmu Home. O ceny před porotou, kterou náš magazín již dříve představil, se bude ucházet 59 filmů vybraných z 202 přihlášených z 35 zemí z celého světa.

Podívejte se na video: Režisér dokumentu Home dal zdarma na internet i svůj nový film

Část festivalu, který se věnuje tematice životního prostředí, přírodnímu a kulturnímu dědictví, probíhá také na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zde má ve středu 5. října od 17:15 hodin proběhnout mimo jiné show britského popularizátora chemie Michaela Londesborougha.

Zahájení festivalu Ekofilm 2011, Foto: Oldřich Mánert, Topzine.cz

Pořadatelé slibují, že Londesborough ukáže své zajímavé a efektní pokusy, celá prezentace se ponese směrem k tématu festivalu, tedy ve vztahu člověka k životnímu prostředí.

Kromě filmů zde mohou návštěvníci vidět celou řadu hudebních vystoupení. Kromě zmiňovaných The Tap Tap se na festivalu představí třeba Ivan Hlas, Varhan Orchestrovič Bauer.

Festival se koná od pondělí 3. do neděle 9. října. Od úterý částečně hostuje také v Třeboni, v neděli pak končí přehlídkou vítězných filmů v Českém Krumlově. Kompletní program naleznete ZDE.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Festival Ekofilm 2011 byl zahájen. Dojde i na chemii v akci