Menu
TOPZINE.cz
Apetit

FOTO: Festival vína Tastes of the World 2011 ohromil atmosférou i chutí

Redakce

Redakce

31. 10. 2011

FOTO: Tastes of the world v chrámu Sacre CouerDvoudenní degustační akce pořádaná společností Wine World se odehrála 25. a 26. srpna v pražském Sacre Couér. Na výběr bylo více jak 200 druhů vín z celého světa, nejvíce ze Španělska a Francie.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/tastes-of-the-world-2011/]

Honosná stavba, excelentní catering, výtečná vína a hlavně orgasmus chutí. Tak by se jednoduše dala popsat akce Tastes of the World, která proběhla v Praze. Klášterní atmosféra v Sacre Couér byla vhodnou volbou pro pořádání degustace vín z celého světa zaměřené na široké publikum.

Hned u vstupu nás přivítaly hostesky, které nám vysvětlily, jak to na podobných akcích chodí. Daly nám do rukou degustační lístek a řekly několik zásad pro degustaci vína. Začíná se bílým vínem a poté se přejde na červené, ovšem zpět by se už dle regulí vracet nemělo.

Přečtěte si také o vinařských oblastech Itálie a jejich typických vínech

Při správném degustování je  důležité se nejdřív podívat na barvu vína proti světlu a poté ho trochu zamíchat, aby byla vidět linka na skleničce, podle které odborníci určí cukernatost. A my laici si tak připadáme zasvěceně. Pak je třeba nasát vůni vína a nakonec se napít akorát na jeden hlt, který se má poválet na jazyku a následně polknout. Nezbytnou součástí je také zapití vína vodou a opláchnutí skleničky nebo její výměna kvůli možnému pomíchání chutí. Nikdy se nepije bílé víno ze skleničky, kde bylo předtím červené a naopak!

I my jsme ochutnali

Několik vín jsme ochutnali i my v rámci volné degustace, kde se vinaři snažili prezentovat v co nejlepším světle, později následovala řízená degustace se sommeliérem ze společnosti Wine World. Ona řízená degustace byla v podstatě společná akce pro všechny zúčastněné osoby, aby vypily víno jednoho druhu a značky a mohly ho mezi sebou dobře rozebrat. Skuteční mistři degustace byli schopní mluvit o jednom vínu i několik desítek minut.

Podívejte se jaké nástrahy můžou čekat při vychutnávání burčkáku!

Po dalším kole řízené degustace červených vín jsme už jen ztěží rozeznávali rozdíly mezi chutěmi vína, a proto byl čas odejít, dokud to šlo ještě po dvou. Akce byla skutečně dobře zorganizovaná a při naší návštěvě jsme napočítali zhruba 50 dalších účastníků. Nezapomeňte, že u vína je důležitá je barva, vůně, chuť a v neposlední řadě společnost, ve které ho pijete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Festival vína Tastes of the World 2011 ohromil atmosférou i chutí