Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Charlie Straight okázale zakončili své turné v SaSaZu

Marie Baladová

Marie Baladová

14. 10. 2011

Foto: Charlie Straight!Recenze!V pražském klubu SaSaZu vystoupila 11. října v rámci zakončení svého turné domácí formace Charlie Straight. Koncert sice nadchl fanoušky kapely, ale do Prahy žádnou velkou senzaci nepřinesl.

Foto: Charlie Straight

Charlie Straight v SaSaZu, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Charlie Straight je na české hudební scéně poslední dobou poměrně často omílané jméno. Objevili se na letních festivalech a samozřejmě jejich nejznámější Upside Down proplula do širšího povědomí. Proto bylo překvapením, že za tak krátkou dobu své existence si tato kapela může dovolit vystupovat v SaSaZu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_charlie-straight_sasazu_12-10-2011/]

Kdo v SaSaZu byl, ví, že tam nemůže očekávat žádný underground nebo představení nezávislejšího rázu. Dlouhá fronta před vchodem skládající se z náctiletého dívčího publika anebo okázale vymóděných fešáků také poukazovala na to, že se ten večer představí nějaký rádoby nedbale elegantní boyband. Reklama na oblíbené sociální síti evidentně zabrala.

Předkapela Lucky Fish neurazila ani nenadchla, jako warm-up to ale stačilo. Samotní členové Charlie Straight přišli celí v bílém, asi aby ladili s bílým pozadím pódia. Pochvalu určitě zaslouží osvětlovači – po vizuální stránce to byla show velice pěkná. Projekce vyváženě namíchaná s šikovným osvětlováním kapely udělala vskutku elegantní dojem. Muzikanty podpořily na pódiu i baletky, jejichž přítomnost možná měla něco symbolizovat, ale možná měla jen potěšit mužské oči.

Přečtěte si také exkluzivní rozhovor s kapelou Charlie Straigth

Po hudební stránce už to tak lehké nebylo. O tom, že Charlie Straight umí hrát a zpívat není pochyb, i když ječivé výšky zpěváka občas balancovaly na hraně příjemnosti. A nazývat je boybandem by také nebylo úplně fér. Vlastně jim není po technické stránce moc co vytknout. Jen vidět poměrně novou kapelu podávat svoje songy, jako by to byly absolutní osvědčené hity, je prostě zvláštní.

Každá kapela potřebuje notnou dávku sebevědomí, aby vůbec před lidi na koncertech vylezla. A potřebuje si stát za svou tvorbou a umět si koncerty užít. Charlie Straight to ale dělali možná až příliš okatě. Už samotná atmosféra v SaSaZu před koncertem jakoby říkala: „Bude to skvělé a velkolepé, stůj co stůj!“ A pro patnáctileté fanynky to určitě skvělé bylo. Dočkaly se oblíbených písniček a mohly si i sáhnout na zpěváka ve veliké průhledné kouli, ve které se kutálel po publiku.

Čtěte také: Charlie Straight koncertem v Plzni potvrdili svůj nezadržitelný vzestup

Chlapci si jednoduše chtěli splnit sen o velkém koncertu, na který budou do konce života vzpomínat jak oni, tak jejich fanynky. Což si asi i splnili. Pro nás ostatní už to tak slavné nebylo. Na závěr nutno dodat, že uploužené songy si jako přídavek může dovolit možná tak Phil Collins, ostatní ne. Pokud to chlapci myslí s hudbou vážně (a že by s jejich talentem opravdu měli), příště SaSaZu a velká očekávání vynechat.

 

Charlie Straight

11. října 2011

SaSaZu, Praha

Předkapela: Lucky Fish

Délka koncertu: 135 minut

+ skvělá práce osvětlovačů

+ doprovodné prvky jako baletky či zpěvákova průhledná koule

výběr místa koncertu

high society atmosféra

Hodnocení: 50 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Charlie Straight okázale zakončili své turné v SaSaZu