Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Charlie Straight koncertem v Plzni potvrdili svůj nezadržitelný vzestup

Redakce

Redakce

16. 9. 2011

!Recenze!Třinecká skupina zahájila své podzimní turné prvním koncertem v západočeské metropoli. Kdo na Charlie Straight nebyl poprvé, zajisté si všiml, jak rychle každým koncertem kapela hudebně roste.

FOTO: Charlie Straight

Charlie Straight odstartovali turné v Plzni. Zdroj: alltv.cz

V plzeňském Zach´s pubu zahráli Charlie Straight po loňské premiéře téměř na rok přesně a nebyl vidět rozdíl jen na vypracování samotných protagonistů, ale hlavně na počtu jejich rozrůstajících se fandů. Ti se museli vměstnat na nádvoří irského baru takřka tělo na tělo a omezit se jen na pokyvující pohyby hlavou.

Prvních přibližně deset řad pečlivě okupovalo estrogenové vojsko, které na první pohled sice demonstrovalo jasnou genderovou převahu, na ten druhý ovšem bylo jasné, že se významně rozrostly řady i o pánské návštěvníky, a to nejen o tzv. doprovodné jedince.

Za zvuku zahajovací písně Good Morning Children se pomyslně odhrnula pódiová opona, za níž na zatím nevědoucí příchozí čekalo hudební představení nevídaného formátu. Hned při prvních naléhavých tónech celý Zach´s pub doslova oněměl.

Čtěte také: Charlie Straight vyrážejí na turné. S choreografií jim pomůže Yemi AD

Postupně rozvášňující se publikum se dočkalo přívalu muzikantského entusiasmu a známých písní jako Platonic Johny, Dear Jack, Love Factory či She´s A Good Swimmer. Zaznělo i několik novinkových hudebních počinů z připravované desky, mezi nimiž se vyjímala zejména skladba Something New, při které si zpěvák Albert zamlátil na činely a po té zasypal přihlížející publikum konfetami.

Fanoušci prokázali svou loajalitu znalostí textů téměř všech nových písní z nadcházejícího alba (School Beauty Queen, Institutions of The World) a při závěrečném koupelnovém hitu Bathroom Song se nocí linul unisono zpěv pod skoro podzimním plzeňským nebem. Podmaněný dav svými ovacemi přivolal členy skupiny dvakrát k návratu a vynutil si přídavky v podobě hitů You Can a In The Morning.

Z členů kapely sršela energie, která jen podtrhávala celkové kapelní charisma. Chytlavost melodií a výrazová pestrost repertoáru opravdu nedovoluje Charlie Straight označit nějakou jednoznačnou žánrovou nálepkou. Jejich síla tkví především v technické úrovni, která se projevuje většinou klidnějším pozvolným začátkem, postupným vrstvením nástrojů a ostrým nástupem do refrénu.

Klukům z Charlie Straight sluší i mnohem větší pódia, než kterým disponoval tento večer plzeňský klub. Občas se mohlo zdát, že kapela působí vedle sebe navzájem trochu stísněně, na kvalitě zvuku i celkovém dojmu to ovšem neubralo ani za mák. Ona záležitost klubového zázemí pro koncerty v Plzni je vůbec kapitola sama o sobě.

První zastávka podzimního turné sklidila velké ovace

První zastávka na tour tak byla ve znamení přirozenosti, skromnosti a talentu, kterého mají Charlie Straight na rozdávání. Dřou na sobě, a ačkoli už musejí mít dokola skloňovaných přívlastků o nejnadějnější a nejúspěšnější skupině všichni dost, jejich jediným prohřeškem zůstává nakažlivost jejich hudby.

Těžko říct, zda Charlie Straight přitahují fanoušky více nevinným kukučem, technickou kvalitou anebo celým konceptem odvíjejícím se od jejich proklamovaného nečešství. Občas někomu v té vší zjemnělosti může chybět trochu jakési špíny, aby to nebylo dokonalé zas až tak moc. Nemění to ovšem nic na tom, že si tato kapela všechny superlativy i pozornost opravdu zaslouží.

Charlie Straight Tour

15. září 2011
Zach´s pub, Plzeň

Předkapela: Pillow Fight
Délka koncertu: přes hodinu

+ výrazová pestrost repertoáru
+ dobrý zvuk
+ výborná atmosféra a návštěvnost

–  malý prostor

Hodnocení: 80%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Charlie Straight koncertem v Plzni potvrdili svůj nezadržitelný vzestup