Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Muse, nejvíce sexy kapela, zářila na Rock for People 2010 všemi barvami

!Speciál!Druhý festivalový den proběhl bez fatálních obtíží, snad až na hustý déšť, který se k večeru spustil z černé oblohy. Na hlavních scénách se jako na kolotoči točily české i cizí kapely; za zmínku jistě stojí metaloví Evergreen Terrace z Floridy. Ti si svůj koncert na Rock for People 2010 očividně užívali, neboť téměř v každé pauze orgasticky vykřikovali: „This is fuckin‘ cool!“

Muse na Rock for People 2010, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Mezi hardcoreovými Wisdom in Chains, elektrem šmrncnutými punkrockery Disco Ensemble a dalšími zahraničními účinkujícími byla potom příjemnou vsuvkou vystoupení skupin Čechomor a Divokej Bill, které jako jediné z domácích ukořistily hraní na velkém pódiu.

Tomáš Klus zahrál coververzi své vlastní písničky

Pod střechou stanu mezitím doslova poskakoval český písničkář Tomáš Klus, jehož fantastické textové improvizace jako obvykle rozesmávaly stovky posluchačů a navozovaly neuvěřitelně intimní atmosféru. „A dneska večer se potkáme na Muse, jdeme tam s Jirkou Kučerovským, ale nemáme kde spát, takže jestli máte někdo místo ve stanu, dejte nám vědět,“ smál se Tomáš, zatímco si na hlavu nasazoval tmavou dlouhovlasou paruku, aby předvedl rockovou coververzi své vlastní písničky.

Jak už bylo zmíněno, jedinou nepříjemností byla večerní chvilková průtrž mračen, jež účastníky donutila schovat se pod střechy pivních stanů a prostory před nekrytými pódii se téměř vyprázdnily.

Redaktorka Pavlína Nouzová o Muse

Muse múzou pondělního večera

Přesto pár skalních fanoušků zůstalo před T-Music stage, aby si zajistilo místo v první řadě na kapelu, která přijela do České republiky poprvé, ačkoli funguje už nějaký ten pátek; Muse. Řekněme, že zasáhla prozřetelnost a mně se podařilo dostat pár metrů od pódia, přímo proti Mattu Bellamymu (jo, to je TEN s božským hlasem a úžasnou schopností zahrát cokoliv na cokoliv).

Došlo na starší hity Hysteria nebo New Born, stejně tak na nové album Resistance. Pomluvy, že se na playlistu neobjeví nic z alba Black Holes and Revelations, vyvrátili Muse hned dvěma songy a rozjeli tu největší show, která byla zatím na Rock for People k vidění. Zelené lasery, klavír, minimální kontakt s publikem… Stačil ale jen fakt, že Bellamy zpívá naživo úplně stejně jako na nahrávkách, a fanoušci si vytleskali dva přídavky. Dokonce jsem jim i prominula, že jsou na soundtracku ke Stmívání.

Zajímavosti o kapele Muse:

  • Stage pro kapelu Muse je největším pódiem, jaké kdy na Rock for People stálo.
  • Matthew Bellamy překonal světový rekord v počtu nejvíce zničených kytar během jednoho turné; celkový počet 140 v roce 2004 během The Absolution Tour.
  • Za obal posledního alba The Resistance dostali Muse cenu za nejlepší obal desky roku 2009 (Best Art Vinyl Award).
  • Cosmopolitan dvakrát zvolil Matta Bellamyho nejvíc sexy rockerem a časopis NME nejvíce sexy mužem roku 2007. Muse byli očividně nejvíc sexy kapelou pondělního Rock for People.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Muse, nejvíce sexy kapela, zářila na Rock for People 2010 všemi barvami