Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Finalistka Talentu Katarína Landlová: Klip s Pavláskem mě stál pár piv

Martin Peška

Martin Peška

22. 1. 2014

Zpěvačka Katarína Landlová, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent 2012, vydala debutové album a má i první klip. Nejen o něm se rozpovídala v rozhovoru pro TOPZINE.cz.

Na konci loňského roku jsi vydala svůj debut s názvem Lepší holky, na který dohlížel producent Armin Effenberger z electro-popového dua Cartonnage. Jak vůbec došlo k této spolupráci?

Armina mi původně doporučili v Sony, takže jsme se sešli a velmi rychle jsme našli společnou řeč. Je skvělý producent s ohromně širokým záběrem a naprostý profesionál v oboru. Považuju si to za velkou čest, že se mnou chtěl udělat desku. Byl to taky on, kdo mě intenzivně podporoval v psaní a vlil do žil sebevědomí co se týká textů v češtině.

Stále se ještě lidem připomínáš jako ta, co byla ve finále Česko Slovensko má talent 2012. Podle spolupráce s Arminem tě ale hudební scéna bere. Co fanoušci?

Ano, bylo to rozhodně něco jako moje vstupenka do širšího povědomí. Na druhou stranu, je to opravdu jen vstupenka. Tu člověk dostane, když se octne na správném místě ve správný čas, něco se mu třeba povede a taky má k tomu trochu štěstí. Tam ta práce ale teprve začíná.

Moji fanoušci, kteří mě znají zejména z televize, mě sledují dál, což je super. Teď s novou deskou zase spíš přibývá těch, kteří si oblíbili Lepší holky, a zpětně si dohledají moje vystoupení v televizi. Já se za něj nestydím, a určitě to ke mně bude ještě nějakou dobu patřit.

Dala sis nějaká předsevzetí do roku 2014? Čeho chceš letos dosáhnout? Dala sis nějaký cíl?

Chci dělat dobré koncerty. Dobrou muziku. Natočit klip nebo pár. Na jaro plánujeme ucelenější tour v Čechách i na Slovensku. A napsat pár nových písniček. A chtěla bych aspoň jednu slovensky.

Zatím jsi koncertovala v akustickém triu, na křest alba, který se uskuteční v sobotu 25. ledna v pražském NoDu, máš být ale s velkou kapelou. Takže premiéra? Nemáš trochu obavy?

S touto kapelou je to velká premiéra. Poprvé zazní živě všechny věci z desky, a taky některé, které se na ni nevešly. Samozřejmě budou i covery, mezi nimi i pár hodně překvapivých. To dělám ráda, předělat si posvém písničku, kterou by ode mě málokdo čekal. Ale obavy nemám, strašně se těším!

Docela mě vyškolilo, když jsem hrávala s partou protřelých jazzmanů po pražských barech. Tehdy jsme vůbec nezkoušeli, prostě jsme se sešli a rovnou hráli před publikem. Mnohokrát to byla čirá improvizace. Když došly písničky, vymýšlela jsem si za pochodu jednoduché texty.

Ve svém prvním singlu Lepší holky vyjmenováváš údajně všechny své chyby, například „Málo ví, hodně jí.“ Na to moc nevypadáš. Jak dlouho jsi dávala dohromady ten seznam špatných vlastností?

No, to bylo mnoho dlouhých večerů. A mnoho vína. Psaly jsme tu písničku s kamarádkou Petrou Šebo, jako spoustu dalších na desce, ale tahle nám dala zabrat fakt nejvíc.

Já měla přesně tenhle záměr. Otočit to, přiznat všechno, co se obvykle nepřiznává, a zároveň říkat jenom věci, které se mě opravdu týkají. Takže bylo důležité každé jedno slovo, bez kompromisů.

Navíc, frázování v téhle písničce je docela nářez, je to sled důmyslně nadávkovaných slabik, které jsme musely respektovat, jinak by to ztratilo švih. Takže to trvalo dlouho, ale ne proto, že bych snad měla málo chyb k vyjmenovávání. (smích)

Tenhle song už má i klip a jeho zajímavostí či kuriozitou je fakt, že v něm vůbec nejsi ty, ale jen různí chlapíci, kteří otevírají pusu na tvůj hlas. Mimo jiné Lukáš Pavlásek, Karel Hynek nebo slovenský moderátor Martin Pyco Rausch. Proč ses v klipu alespoň na chvíli neukázala sama? A čí to byl nápad?

Uvažovala jsem nad tím, ale měla jsem pocit, že by to trochu zkazilo ten fór. Kluci jsou tam skvělí, ten holčičí song si dost užili.

Napadlo mě to, když jsem na jednom malém koncertě pro kamarády viděla, jak si ten refrén se mnou kluci prozpěvují. No, spíš vyřvávají. A smála jsem se tak, až jsem nemohla zpívat. Tak jsem si řekla, že by bylo cool, kdyby o tom, že „není žádná holka jako já“ zpívali jenom ti „různí chlapíci“.

Nedávno nám kluci z Love Earth prozradili, že jejich první klip vyšel na 15 stovek. Tvůj je točený převážně na mobil. Na kolik tedy vyšel tebe?

Tenhle stál pár mailů, pár piv, a hromadu zábavy.

Není tajemství, že jsi Slovenka, ale už deset let žiješ v Praze. Co sis na ní za těch deset let oblíbila nejvíc?

Rozhodně tu multikulturnost. A krásu. Má svoje mouchy, ale ve své podstatě je Praha tak krásné město! Baví mě, že se tu pořád něco děje. Baví mě koncerty, divadlo, festivaly. Já jsem vlastně holka z vesnice, takže to možná dokážu o to víc ocenit. Tady stačí jen chtít, a pořád je co objevovat.

Chodíš pravidelně na koncerty do nějakého z pražských klubů? Co třeba NoD, ve kterém už v sobotu budeš zpívat ty?

Hezkou atmosféru má Jazzdock, taky se mi líbí klub 2. patro. Ale hodně ráda mám právě NoD. Je to skvělý prostor, a pořádají se tam i zajímavé výstavy. A je to ideální místo na večírek po koncertě. Což bude právě v sobotu náš případ. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finalistka Talentu Katarína Landlová: Klip s Pavláskem mě stál pár piv