Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmy na La Película 2012 vybíral i Banderas. Dejte šanci Španělsku

Redakce

Redakce

12. 2. 2012

Od 14. do 19. února se do pražského kina Světozor vrací se sedmým ročníkem festival španělských filmů La Película. Těšit se můžete na oscarové kandidáty, Clivea Owena a filmy vybrané samotným Antoniem Banderasem.

Hlavním tahounem festivalu je film Vetřelci s Clivem Owenem, Zdroj: youtube.com

Sedmý ročník festivalu představí nejlepší španělské snímky posledních dvou let, přičemž celý festival otevře film Vetřelci Juana Carlose Fresnadilla s Clivem Owenem v hlavní roli. Dále na diváky bude čekat například fantasy Mystikal nebo společenské drama A také déšť.

Festival španělských filmů La Película se uskuteční 14. až 19. února 2012 v pražském kině Světozor a 20. až 26. února v brněnském Kinu Art. K vidění bude více jak 20 snímků napříč španělskou a venezuelskou tvorbou.

Novou součástí festivalu je výběr čtyř filmů z rozrůstající se venezuelské tvorby. Tamější kinematografie zažívá obrození, které budou reprezentovat snímky Cyrano Fernández, Dny Moci, Macuro a Smrt ve vysokém rozlišení. Další novinkou je série filmů z období španělského neorealismu, tedy filmů, které vznikly během těžkého období španělské historie v letech 1951 a 1961 a na jejichž výběru se podílel i Antonio Banderas.

Chcete vidět film Vetřelci nebo Mystikal zadarmo? Zkuste štěstí v naší soutěži

Většina snímků si tu odbude svou českou premiéru, mezi ně patří i animák Chico & Rita nominovaný na Oscara. Festival se z kina Světozor pak přesune na východ. Cena vstupenek je 100 korun, rezervovat lístky můžete na stránkách Kina Světozor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy na La Película 2012 vybíral i Banderas. Dejte šanci Španělsku