Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Filmy, které by nevznikly bez módy. Kde by byl ďábel bez Prady?

Redakce

Redakce

11. 9. 2011

FOTO: Ďábel nosí PraduMáte volný dnešní večer a přemýšlíte, v čí společnosti ho strávíte? Nabízíme vám výběr mezi klasickou kráskou Audrey Hepburn, stylovou Francouzkou Audrey Tautou a půvabnou Anne Hathaway s drsnou Meryl Streep v zádech.

FOTO: Ďábel nosí Pradu

Zaručená relaxace na nedělní večer, Zdroj: youtube.com

Když v Česko-Slovenské filmové databázi vyhledáte Snídani u Tiffanyho, první, co vás zaujme, bude vysoké hodnocení diváků, a to 83 %. Film byl natočený v poválečném období v roce 1961 a získal dva Oscary. Hlavní roli hraje uctívaná Audrey Hepburn, kterou právě Snídaně u Tiffanyho nejvíce proslavila.

Nesmrtelná móda podle Holly

Příběh od první minuty zaujme, je dojemný a chvilkami vás donutí zamyslet se nad záměrem režiséra. To vše a mnohem více dělá z filmu to, čím je. Pokud máte rádi baleríny či výrazné doplňky, možná pro vás bude novinkou, že za ně vděčíte právě Audrey, která bez nich ve filmu nedá ani ránu. Díky slabosti módního průmyslu pro trendy z minulosti si baleríny i my můžeme již hezkých pár let užívat.

Hlavní postava, Holly Golightly, bývá oblečená do jednoduchých modelů převážně černé barvy. Nenosí žádné boty na vysokém podpatku, ale balerínky na malém klínku, ve kterých pohodlně zvládá výpravu ke klenotnictví a pozoruje, co si kdo odnáší za poklady.

FOTO: Snídaně u Tiffanyho

Její styl milujeme dodnes

Kromě nesmrtelných outfitů filmová hrdinka upoutává i dokonalým make-upem, zvýrazněným obočím, oční linkou a dočervena zbarvenými rty. Jednoduché líčení, které je trendy už od roku natočení.

Snídaně u Tiffanyho je léty prověřená klasika, která od nás dostává 5 hvězdiček.

Tajemná Coco

Kdo by neznal módní návrhářku, která založila značku přežívající dodnes? Coco Chanel ovlivnila směr vývoje módy a vytvořila spoustu nadčasových kousků. Film nazvaný jednoduše Coco Chanel je jejím životopisem. Vypráví o malé dívce, která je se svou sestrou dána do dětského domova, postupem času vyrůstají a diváci sledují, jak se mění jejich chování i zájmy.

FOTO: Coco Chanel (film)

Coco se nejprve živila jako zpěvačka v kabaretu a poté začala pracovat jako švadlena. I když začátky nejsou nikdy jednoduché, zvládla to a vyšplhala až k vytváření klobouků pro místní smetánku.

Z korzetu do košile

V době, kdy Coco žila, byly trendy korzety. A to takové, že se v nich ženy téměř nemohly nadechnout. To ale neplatilo o stylu hlavní hrdinky. Pro Coco Chanel byla svoboda klíčovou záležitostí, dlouho nevydržela s žádným mužem, bála se jim oddat a zamilovat se, totéž platilo o zmíněných korzetech.

Módní návrhářka odmítala zadržovat dech, chtěla volnost a pohodlnost. Jako jediná široko daleko nosila pánské oblečení, které poupravila podle svého a nově vzniklého stylu se držela celý život. Byla jiná než ostatní. Žádné velké výstřihy, díky kterým ženy ukazovaly přednosti. Coco nosila košile zapnuté až ke krku, občas doplněné kravatou.

Odhalte tajemství Coco Chanel

Hlavní role připadla herečce Audrey Tautou, která jako by návrhářce z oka vypadla. Film vás zaujme nejen módou, zajímavými a mnohdy i nepochopitelnými outfity, ale také pravým příběhem o nejslavnější módní návrhářce v historii. Jen škoda, že končí právě ve chvíli, kdy se stává slavnou. Ale i tak si zaslouží 5 hvězdiček.

Ďábel nenosí jen Pradu

Knižní předloha filmu Ďábel nosí Pradu je nazývána povinnou četbou všech stylistů. Pokud jste jej už viděli, budete s tím jistě souhlasit.

Příběh se odehrává v New Yorku, kde se Andy Sachs snaží prosadit jako novinářka. Vystudovala vysokou školu a sní o tom, že se její sny naplní. To se stane, ale předtím si musí projít dlouhou a módními blázny osázenou cestu. Stane se asistentkou šéfredaktorky nejznámnějšího módního časopisu v New Yorku a pomalu se sžívá s náplní své práce.

FOTO: Ďábel nosí Pradu

Na který model nikdy nezapomenete?, Zdroj: youtube.com

Ve snímku Ďábel nosí Pradu je móda klíčovou záležitostí. Celých 104 min. se to jen hemží oblečením od světově známých návrhářů. Jména jako Prada, Chanel, Dior a spoustu dalších budou znít celý film. Objevilo se v něm několik nezapomenutelných looků, které se dodnes snaží spousta lidí napodobit.

Pokud jste opravdovými módními maniaky, neváhejte a pusťte si tento film. A protože jsme pro vás vybrali opravdu jen to nejlepší, dostává opět 5 hvězdiček.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy, které by nevznikly bez módy. Kde by byl ďábel bez Prady?