Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmový festival Litoměřice 2011 naservíruje vše, co dokážete sníst

Markéta Davidová

Markéta Davidová

24. 8. 2011

dokument Super Size MeTento víkend se uskuteční jedenáctý ročník filmového festivalu Litoměřice s podtitulem S chutí. Festival nabídne filmy pohlížející na jídlo a pití jako na téma, které je možné ukázat z nejrůznějších hledisek.

dokument Super Size Me

I'm lovin' it, Zdroj: distributor filmu

Festival zahajuje studentský snímek Ropáci režiséra Jana Svěráka a animovaná komedie Velká sýrová loupež, která paroduje gangsterské filmy. Díky dokumentu Super Size Me zjistíme, jaká zdravotní rizika obnáší třikrát denně po dobu třiceti dní konzumovat jídlo a pití pouze v McDonaldu. Lehce děsivý pohled na každodenní produkci potravin přinese německo-rakouský dokument Chléb náš vezdejší.

Filmový festival Litoměřice se uskuteční tento víkend od pátku 26. do neděle 28. srpna. Jak se jedenáctý ročník povedl, vám přiblížíme v reportáži.

Český film režiséra Martina Friče Dnes naposled přiblíží dopady alkoholismu a všechno jídlo a pití dohromady nás bude fascinovat ve Velké žranici režiséra Marca Ferreriho, kde se skupina čtyř přátel rozhodne doslova užrat se k smrti.

Součástí festivalu Litoměřice je doprovodný program, kdy si dospělí i děti budou moci vyzkoušet různá odvětví filmových profesí na vlastní kůži. Jsou připraveny kurzy filmové animace pod vedením lektorů z pražské Aeroškoly, kurzy scenáristiky povede scenárista a režisér Tomáš Houška, připraven je i seminář filmové dramaturgie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový festival Litoměřice 2011 naservíruje vše, co dokážete sníst