Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy v kinech: Twilight, Raubíř Ralf, V temnotě a další

Redakce

Redakce

15. 11. 2012

Tento týden se dočkají fanynky ságy Twilight, která dojde ke svému rozuzlení. Do kin přichází také animák Raubíř Ralf, komedie Svatba mezi citróny, české drama Až do města Aš a válečný film V temnotě.

No tak Bello, vždyť se umíš smát i lépe. Zdroj: Bontonfilm

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, recenzetrailer)

Celý svět se dočkal a mnoho z nás si oddychne, až celá filmová Twilight sága konečně skončí, ale něžnější publikum si jistě cestu do kina najde. Tak tedy: Bella a Edward navždy šťastni? Ne tak docela. Příchod jejich dcery Renesmee na svět uvede do chodu celou řadu událostí, které mohou skončit pro všechny hrdiny katastrofou. Znepřátelené rodiny Cullenových a Volturiových se proti sobě postaví ve velké bitvě, která rozhodne o všem.

Ačkoliv je zmínka o epických a rozhodujících bitvách v případě této série poněkud úsměvná, přeci můžeme od posledního dílu, alespoň podle ukázek, čekat trochu víc akce a trochu méně vzdychání.

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část, (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two), Dobrodružný / Drama / Fantasy/ Romantický, USA, 2012, 115 min, Režie: Bill Condon, Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Dakota Fanning

video
play-sharp-fill

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph)

Takový malý splněný sen mnoha geeků a vůbec těch, kteří jako malí propařili spousty hodin hraním videoher a ještě pořád si na svoje oblíbené hrdiny pamatují.

Raubíř Ralf touží jen po jediném: být tak milován jako klaďas z jeho hry, který se jmenuje Fix-It Felix. Jenže kdo by mohl Ralfa vedle takového hrdiny milovat. A tak vymyslí vskutku ďábělský plán: uteče ze své vlastní hry a zkusí sám sobě i všem ostatním dokázat, že má na to být stejně slavný jako Felix. Uvidíme, zda se mu to podaří, stejně jako se snad podařil i tenhle film s neotřelým nápadem.

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph), Animovaný / Komedie / Rodinný, USA, 2012, 94 min, Režie: Rich Moore, Hrají: Jane Lynch, John C. Reilly, Sarah Silverman, Jack McBrayer, Scott Menville


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=DK5gLkkX5Vc[/youtube_660]

Svatba mezi citróny (All You Need Is Love)

Svatba mezi citróny vypadá jako další z řady romantických komedií, přesto o sobě sama prohlašuje, že žánrové škatulky naplňuje beze zbytku a navíc přidává pár neotřelých postupů. V případě oscarové režisérky Susanne Bier (Lepší svět) tomu nezbývá než věřit.

Příběh se točí kolem dvou velmi odlišných rodin, které se sejdou ve staré italské vile na pobřeží obklopeném citronovníky. Důvodem schůzky je mladá láska potomků obou rodin. O co přesně se bude jednat, se dozvíme až v kině. Nicméně herci jsou, až na starého lišáka Pierce Brosnana, českému publiku neznámí, takže nám nezbývá než se nechat výsledkem překvapit.

Svatba mezi citróny (All You Need Is Love), Romantický / Komedie, Dánsko / Švédsko / Itálie / Francie, 2012, 112 min, Režie: Susanne Bier, Hrají: Trine Dyrholm, Pierce Brosnan, Paprika Steen, Line Kruse, Kim Bodnia

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=4OrYF4fqjEE[/youtube_660]

Až do města Aš

Slovenský kandidát na Oscara je pro letošní rok právě drama Až do města Aš. Příběh vypráví o osudu mladé dívky Dorotky, která ve svém rodném kraji, ve východním Slovensku, nevidí příliš štěstí do budoucna.

Proto opouští rodinu i přítele a vydává se do neznáma, až nakonec zůstane ve vzdálené Aši, kde ji její spolubydlící záhy ukáže odvrácenou tvář prázdného pohraničního městečka. Domů se už Dorotka vrátit nemůže, a tak se její sny mění postupně v popel.

Až do města Aš, Drama, Slovensko / Česko, 2012, 84 min, Režie: Iveta Grófová, Hrají: Dorota Billá, Silvia Halušicová, Robin Horký

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=xj2O-ahTRm0[/youtube_660]

V temnotě (In Darkness, recenze)

Tento týden se nám v premiérách sešly hned dva snímky, které země jejich vzniku posílají do bojů o Oscary. V tomto případě se jedná o polské válečné drama, které je natočeno podle skutečné události.

Leopold, drobný zlodějíček a údržbář místních kanalizací, schovává za peníze v podzemním labyrintu města Lvov skupinu Židů, která se samozřejmě ukrývá před nacisty a jejich snahou srovnat místní ghetto se zemí. Zpočátku cynická snaha Leopolda něco z této situace vydělat se postupně mění v soucit a mezi ním a uprchlíky se vytváří zvláštní pouto, které se s každou novou dramatickou situací prohlubuje.

V temnotě (In Darkness), Drama / Válečný, Polsko / Německo / Francie / Kanada, 2011, 145 min, Režie: Agnieszka Holland, Hrají: Robert Wieckiewicz, Benno Fürmann, Weronika Rosati, Maria Schrader, Herbert Knaup


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=Rx-0R61VM44[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy v kinech: Twilight, Raubíř Ralf, V temnotě a další