Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy: Jeden musí z kola ven, Perfect Sense nebo Hugo

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

2. 2. 2012

Do kin přichází špionážní drama, globální nemoce a puberťáci s nadpřirozenými schopnostmi. A taky Scorseseho Hugo a jeho velký objev.

Umím kouzlit a jsem děsně nebezpečnej! Zdroj: distributor filmu

V kinech na nás tento týden čeká špionážní thriller odehrávající se ve Velké Británii sedmdesátých let Jeden musí z kola ven. Koho špionážní problémy moc neoslovují, může si smlsnout na Perfect Sense. Toto romantické drama zaujme globální nemocí, kdy lidé začínají ztrácet smyslové vlastnosti. Nejmenší zase potěší nový film Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev.

Chcete vyhrát knížku nebo hodinky k filmu? Zkuste si u nás zasoutěžit

Hugo a jeho velký objev (Hugo, recenze filmu)

Paříž – vlakové nádraží. Chlapec Hugo, malý zlodějíček, bydlí u svého strýce alkoholika, který pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po svém zemřelém otci zdědil Hugo robotka na klíč. Pokud do něj vloží ten správný klíč, robot ožije a nejspíš mu předá otcův vzkaz…

Hugo se musí pokusit vyřešit svou minulost i budoucnost co nejdříve. Má na něj totiž spadeno přísný nádražní hlídač, který by ho s chutí poslal do sirotčince. Román napsaný Brianem Selznickem přivedl do filmové podoby řežisér Martin Scorsese.

Hugo a jeho velký objev (Hugo), Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Rodinný, USA, 2011, 126 min, Režie: Martin Scorsese, Hudba: Howard Shore, Hrají: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=SmCTpq6ykE4[/youtube_660]

Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy, recenze filmu)

Georg Smiley (Gary Oldman) je bývalý policejní profesionál britské tajné služby M16 – nyní v důchodu. Píše se rok 1973 a britské zprávy oznamují, že se v jejich tajné službě vyskytuje sovětský špeh, a to velice úspěšný.

Proto je Smiley, který patří ve svém oboru mezi ty nejlepší, znovu povolán do akce. Dostane samozřejmě za úkol špeha odhalit, a tím zachránit bezpečí Spojeného království. Film natočil režisér Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý) podle knižní předlohy Johna le Carrého.

Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy), Thriller / Mysteriózní / Drama, Velká Británie / Francie / Německo, 2011, 127 min, Režie: Tomas Alfredson, Hudba: Alberto Iglesias, Hrají: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong, Ciarán Hinds, Stephen Graham, Benedict Cumberbatch, Simon McBurney, John Hurt

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=3ZUQA2uf9Ss[/youtube_660]

Kronika (Chronicle)

Steve, Matt a Andrew jsou nerozluční kamarádi a spolužáci ze střední školy. Obyčejní sedmnáctiletí teenageři, kteří se v zásadě neliší od svých vrstevníků. Ovšem jen do chvíle, než si jednoho dne zajdou na nevinnou procházku do lesa.

Najdou tam podivnou substanci, díky které nabydou nadpřirozené schopnosti. Nejdřív kluci provádí obyčejné studentské lumpárny. Své schopnosti ale nedovedou ovládat a začnou hazardovat i s lidskými životy. To si však uvědomí přiliš pozdě.

Kronika (Chronicle), Akční / Drama / Horor / Sci-Fi, Velká Británie / USA, 2012, 84 min, Režie: Josh Trank, Hrají: Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan, Michael Kelly, Ashley Hinshaw, Anna Wood

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8ZzfkXGJBGg[/youtube_660]

Perfect Sense (Perfect Sense)

Susan a Michael jsou šťastně zamilovaný mladý pár. Oba jsou spokojeni se životem, ale něco je znepokojuje. Zdá se, že se okolní svět hroutí. Po celém světě se začala šířit záhadná nemoc, díky které lidé postupně ztrácí čich, chuť a sluch. Dá se choroba zastavit? A kdo za ni vlastně může?

Ambiciózní romantické drama s pozadím globální katastrofy má na svěomí režisér David Mackenzie.

Perfect Sense (Perfect Sense), Drama / Romantický, Německo / Velká Británie / Švédsko / Dánsko, 2011, 92 min, Režie: David Mackenzie, Hudba: Max Richter, Hrají: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Ewen Bremner, Stephen Dillane, Denis Lawson, Richard Mack.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=iexMJrBzZtA[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy: Jeden musí z kola ven, Perfect Sense nebo Hugo