Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry v kinech: Rebelka, Total Recall a evropské filmy

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

16. 8. 2012

V nynějším týdnu vstupuje do kin čtveřice nových filmů. Jedním z nich je i dlouho očekávaná pixarovská Rebelka. Zajímavý by mohl být také nový remake Total Recall. Tak hurá do kina!

FOTO: Rebelka

Technická stránka filmu je opět dokonalá. Jen se podívejte na její vlasy. Zdroj: Falcon

Rebelka (Brave, recenze filmu, trailer)

FOTO: RebelkaStudio Pixar si přichystalo na léto nový trhák. Měl by jím být film o odvážné, ale vzpurné princezně. Merida, impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor a zároveň velmi šikovná lukostřelkyně, se nehodlá smířit se svým osudem. Chce být svobodná.

Nechce si hledat partnera a vládnout celé zemi. Snaží se vzdorovat starým a posvátným zvykům své země. Tím však v království nechtěně rozpoutá chaos. Nyní musí Merida odhalit význam své skutečné statečnosti, aby zneškodnila všechna prokletí, která jsou na ni přichystána jako trest za její vzdor. Dříve, než bude pozdě.

Rebelka (Brave), Animovaný/Dobrodružný/Komedie/Rodinný, USA, 2012, 100 min, Režie: Mark Andrews, Brenda Chapman, Hrají: Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters, Robbie Coltrane


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=CVNNP0SnDYY[/youtube_660]

Total Recall (Total Recall, recenze filmu, trailer)

FOTO: Total RecallPíše se rok 2084. O vládu nad celým světem bojují mezi sebou Euroamerika s Novým Shanghaiem. A právě tento boj se stane osudným mladému dělníkovi Quaidovi (Colin Farrell). Ten bohužel nemá dostatek finančních prostředků, aby se mohl se svou ženou vypravit na dovolenou. Jelikož ale technika výrazně pokročila dopředu, může si Quaid nechat nahrát vzpomínky někoho jiného. A tak si jako dovolenou vybírá misi tajného agenta, který byl vyslán na Mars.

Rychle se ale stává hledaným mužem. Jde po něm nebezpečný guvernér Cohaagen (Bryan Cranston), jenž měl kdysi s dotyčným agentem menší problém. Quaid se proto musí spojit s ilegálním odbojem a také se pokusit najít svou pravou identitu. Film je remakem Total Recallu z roku 1990, ve kterém jsme mohli vidět i božského Arnolda Schwarzeneggera.

Total Recall (Total Recall), Sci-Fi/Akční/Dobrodružný/Thriller, USA/Kanada, 2012, 121 min, Režie: Len Wiseman, Hrají: Colin Farrell, Bryan Cranston, Jessica Biel, Kate Beckinsale, Bill Nighy

video
play-sharp-fill

American Translation (American Translation)

FOTO: American TranslationChris s Aurorou se poznali zcela náhodně, o to víc se však milují. Nemohou bez sebe být. Mají oči jen pro sebe a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mohlo změnit.

Jenže z ničeho nic přijde Aurora na Chrisovo temné tajemství. Chris je totiž vrah. A Aurora? Ta nyní stojí před těžkou psychologickou otázkou. Má Chrise za jeho čin udat, nebo má tuto strašlivou událost vypustit z hlavy? A lze vůbec na něco takového zapomenout?

American Translation (American Translation), Drama, Francie, 2011, 109 min, Režie: Pascal Arnold, Jean-Marc Barr, Hrají: Lizzie Brocheré, Pierre Perrier, Jean-Marc Barr, Esteban Carvajal-Alegria

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=tUQWbPydBXI[/youtube_660]

Kuma (Kuma)

FOTO: KumaNové rakouské drama vypráví o neobyčejném a zvláštním přátelství, jež se zrodilo mezi dvěma ženami, které jsou shodou okolností manželkami stejného muže. Ayse právě oslavila svatbu. Ačkoli jsou všichni přesvědčeni, že se provdala za Hasana, není tomu tak.

Právě se totiž stala Hasanovou nevlastní matkou, neboť si vzala jeho otce Mustafu, pro nějž je již jeho druhou ženou. Mustafova rodina ji nepřijímá zrovna podle jejích nejlepších představ, výjimkou je jeho první žena. Fatma a Ayse si padnou do oka. Skamarádí se. Problém ale je, že Fatma umírá na rakovinu.

Kuma (Kuma), Drama, Rakousko, 2012, 93 min, Režie: Umut Dag, Hrají: Nihal G. Koldas, Vedat Erincin, Abdulkadir Tuncer

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=Cd3ys8056Yw[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry v kinech: Rebelka, Total Recall a evropské filmy