Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry v kinech: Jack Reacher a Sammyho dobrodružství 2

Redakce

Redakce

27. 12. 2012

Poslední filmové premiéry tohoto roku nás čekají tento čtvrtek, kdy do kin zavítá akční drama Jack Reacher: Poslední výstřel a pokračování animované pohádky Sammyho dobrodružství 2.

Tom Cruise v akci, která je poněkud drsnější, než jsme u něj zvyklí. Zdroj: Bontonfilm

Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher, trailer)

Tom Cruise má za sebou úspěšnou sérii nemožných misí, a tak se směle vrhá dál do akce. V tomto snímku si zahraje bývalého vojenského vyšetřovatele, který se často pohybuje na hraně zákona a nebojí se ji ani výrazně překročit. Pomáhá tak řešit případy, u nichž je spravedlnost slepá. Tak jak v případě masakru pěti lidí zastřelených jedním ostřelovačem. Policie záhy nalézá pachatele, ten však při výsleších zarytě mlčí a opakuje pouze jedina slova: sežeňte Jacka Reachera.

Snímek se může chlubit celkem překvapivým jménem režiséra, protože Christopher McQuarrie nenatočil nic od roku 1995, kdy nám ovšem naservíroval výborné drama Obvyklí podezřelí. Bude tedy zajímavé podívat se, jak mu řemeslo jde po více jak sedmnácti letech.

Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher), Akční / Krimi / Drama, USA, 2012, 130 min, Režie: Christopher McQuarrie, Hrají: Tom Cruise, Werner Herzog, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins

video
play-sharp-fill

Sammyho dobrodružství 2 (Sammy’s Adventures 2)

Pokud se podíváte na základní nástřel příběhu filmu, bude vám to nejspíš znít velmi povědomě. Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají výhod života u krásného korálového útesu. Jednoho dne je však pytlácká loď vyloví, a oni se tak zanedlouho ocitnou v obřím akváriu v Dubaji, odkud se samozřejmě snaží ihned utéct.

Ano, zápletka je celkem dost podobná zbožňovanému animáku od Pixaru Hledá se Nemo, takže moc nových nápadů nejspíš nemůžeme očekávat ani v pozdějších minutách filmu. Nicméně už první díl cílil hlavně na nejmenší děti (tedy na takové, které už snesou hodinu a půl dlouhou návštěvu kina) a ty ocení zejména velmi pestrobarevnou animaci, protože jiná se snad ani v okolí korálů očekávat nedá. Dospělí si, zdá se, tentokrát příliš zábavy neužijí.

Sammyho dobrodružství 2 (Sammy’s Adventures 2), Animovaný /Dobrodružný, Belgie, 2012, 93 min, Režie: Ben Stassen, Hrají: Isabelle Fuhrman, Melanie Griffith, Billy Unger

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=0qIwzpWXCTA[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry v kinech: Jack Reacher a Sammyho dobrodružství 2