Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry: Nebezpečná metoda, Bůh masakru a Černobílý svět

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

26. 1. 2012

Magazín TOPZINE.CZ připravil svým čtenářům přehled filmových premiér v tomto týdnu. Přečtěte si, na co se můžete, ale také nemusíte přijít podívat do kina.

Na co pak asi pan Sigmund Freud právě myslí? Zdroj: distributor filmu

V tomto týdnu se na nás chystá hned pět filmů. Zajímavé bude nové drama Romana Polanského Bůh masakru, kde se řeší případ rvačky dvou nezbedných kluků. Také opět uvidíme představitele filmového krále z Pána prstenů Aragorna, tentokrát však v roli slavného psychologa Sigmunda Freuda v Nebezpečné metodě.

Bůh masakru (Carnage)

Bůh masakru

Bůh masakru je nové drama slavného režiséra Romana Polanského (Ples upírů, Oliver Twist).  Autoři filmu chtějí poukázat na neetičnost politické nevinnosti a na lidskou přetvářku.

Na dětském hřišti se mezi sebou porvou dvě dítka. Důsledkem rvačky jsou nateklé rty a vyražené zuby jednoho z nich. Aby mohli rodiče ublíženého dítěte vyplnit pojistnou událost a vše v klidu vyřešit, pozvou na návštěvu rodiče vítěze rvačky. Zprvu přátelské vtípky velmi elegantních lidí se postupně mění v nehezký masakr, ze kterého není úniku.

Bůh masakru (Carnage), Komedie / Drama, Francie / Německo / Polsko, 2011, 79 min, Režie: Roman Polanski, Hudba: Alexandre Desplat, Hrají: Kate Winslet, Jodie Foster, Christoph Waltz, John C. Reilly, Julie Adams

[youtube_660]X4du7zukGuE[/youtube_660]

Černobílý svět (The Help)

Černobílý svět

Eugenia Phelanová dokončila školu a nyní se chce začít živit psaním. Jako vzor pro svou knížku chce použít smutný život Aibileen, která kdysi přišla o své dítě. Ta ji seznamuje se svou nejlepší přítelkyní Minny – proslulou kuchařkou v Mississippi.

Film o přátelství, které pomáhá všem třem dotyčným ženám překonávat těžkosti každodenního života a uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí, i pokud to znamená boj s okolním zlomyslným světem.

Černobílý svět (The Help), Drama, USA, Indie , Spojené arabské emiráty, 2011, 146 min, Režie: Tate Taylor, Hudba: Thomas Newman, Hrají: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain, Octavia Spencer, Mike Vogel, Allison Janney

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=WbuKgzgeUIU[/youtube_660]

Kontraband (Contraband)

Kontraband

Chris Farraday (Mark Wahlberg) je spořádaný otec, který má však za sebou černou minulost. Jako mladík totiž pašoval zboží, ale tuto nekalou práci dokázal včas utnout. Bohužel, bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal…

Jenže! Ve strachu před šťárou utopil jednu velkou pašovanou zásilku v moři a nyní po něm jde místní narkomafie. Chris se tak vrací do svého původního zaměstnání, aby napravil švagrovu škodu a ochránil tím svou rodinu.

Kontraband (Contraband), Thriller / Krimi / Akční / Drama, USA / Velká Británie, 2012, 110 min, Režie: Baltasar Kormákur, Hrají: Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster, Giovanni Ribisi, Diego Luna, Caleb Landry Jones, Lukas Haas, J. K. Simmons

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=dFOBpZcJh1M&feature=fvst[/youtube_660]

Nebezpečná metoda

Nebezpečná metoda

Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) chce léčit svou mladou pacientku Sabinu (Keira Knightley) novou experimenální léčbou zvanou psychoanalýza. Léčba je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává hrůzy, které zažila v dětství.

Jung si z léčby dělá poznámky, o kterých pak píše samotnému Sigmundu Freudovi (Viggo Mortensen). Ten svého nového přítele požádá o pomoc s kolegou…

Nebezpečná metoda (Dangerous Method, A), Drama / Thriller/ Životopisný,  Kanada / Velká Británie / Německo / Švýcarsko, 2011, 99 min, Režie: David Cronenberg, Hudba: Howard Shore, Hrají: Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley, Vincent Cassel, Sarah Gadon, Katharina Palm, André Hennicke

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=664eq7BXQcM[/youtube_660]

Soukromý vesmír

Soukromý vesmír

S novým dokumentem přijde na scénu královna tohoto žánru u nás. Režisérka Helena Třeštíková uvede na stříbrná plátna film Soukromý vesmír, na kterém nechala 37 let svého života. Zachytila v něm více jak čtvrtstoletí dlouhou část života obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Bude určitě zajímavé sledovat, jak si Třeštíková poradí s dokumentem po veleúspěšné Katce z roku 2009.

Soukromý vesmír, Dokumentární, Česko, 2011, 83 min, Režie: Helena Třeštíková

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=tqCIOFzR9Xc[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry: Nebezpečná metoda, Bůh masakru a Černobílý svět