Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na duben 2014: Captain America je znovu v akci

V dubnu si v kinech přijdou na své hlavně příznivci komiksových hrdinů, protože se na plátna vrátí dva z nejznámějších – Spiderman a Captain America. Doplní je Johnny Depp v roli pronásledovaného vědce či Ralph Fiennes se svým režijním počinem.

FOTO: Robert Redford Chris Evans Captain America Winter Soldier

V S.H.I.EL.D. se předává generační štafeta. Zdroj: Falcon

Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: Winter Soldier)

Steve Rogers alias Captain Amerika si po sedmdesátiletém spánku pomalu zvyká na život v moderní civilizaci. Jeho vegetování v ústraní však vyruší série útoků na další příslušníky organizace S.H.I.E.L.D., kterým spolu s Black Widow bude chtít přijít na kloub. K jeho překvapení však za vším stojí jeho dávný přítel James Barnes.

Druhá sólovka prvního Avengera se již neponese ve stylizovaném retro duchu, tvůrci údajně chtějí připomenout naléhavost thrillerů ze 70. let, čemuž má pomoci i obsazení Roberta Redforda do role ex-Avengera. Režisérské duo bratrů Russoových producenti vybrali na základě úspěšné parodie komiksových filmů v seriálu Community.

Datum premiéry: 3.dubna

video
play-sharp-fill

Amazing Spider-Man 2 (The Amazing Spider-Man 2)

Také Peter Parker by si nejraději dal pauzu, zajel zpět do středoškolských kolejí, a především se věnoval své Gwen Stacy. I on však bude muset opět nahodit svůj superhrdinský pavoučí kostým, protože město New York začne ohrožovat zmutovaný inženýr Max Dillon, který vyzve Spider-Mana na souboj i přesto, že mu vděčí za záchranu života.

Předloňský restart série o pavoučím muži sklidil úspěch navzdory převzetí role Tobeyho Maguirea Andrewem Garfieldem a odchodu Sama Raimiho z postu režiéra. Studia Marvel a Columbia se však rozhodla kout železo, dokud je žhavé, a tak se do roku 2018 v kinech objeví celá tetralogie Spider-Manových příběhů.

Datum premiéry: 24. dubna

video
play-sharp-fill

Transcendence

Uznávaný vědec Dr. Caster (Johnny Depp) se léta snaží vyvinout počítač, který by svými myslícími schopnostmi překonal možnosti lidského mozku. Se svým objevem, který by znamenal zlom v dějinách lidstva, však narazí na odpor aktivistů, kteří se obávají ovládnutí světa umělou inteligencí. Extrémisté dokonce na Castera naplánují atentát…

Po tajemstvím zahalené mediální kampani přichází do kin debut Wallyho Pfistera, který stál za kamerou trháků Christophera Nolana. Do své akční sci-fi se mu podařilo nalákat řadu známých tváří v čele s Johnnym Deppem, který by si po neúspěšném Osamělém jezdci potřeboval napravit reputaci.

Datum premiéry: 17. dubna

video
play-sharp-fill

Vášeň mezi řádky (The Invisible Woman)

Charlese Dickense si většina z nás pamatuje jako autora ze seznamu povinné četby, z jehož pera vzešla ve viktoriánské éře řada sociálně-kritických i humorných knih. Dickens však za slupkou spořádaného novináře a spisovatele skrýval řadu milostných avantýr mimo své manželství, z nějž vzešlo dvanáct dětí. Citově nejhlubší románek autor Olivera Twista navázal s mladou herečkou Nelly Ternanovou.

Minulý měsíc se Ralph Fiennes představil jako protagonista bláznivého Grandhotelu Budapešť, v dubnu na plátně ztvární romanopisce Dickense v romantickém snímku, pod kterým je podepsán i jako režisér. Fiennes chtěl původně film jen režírovat, podle jeho slov se mu však do začátku natáčení nepodařilo najít jiného vhodného herce.

Datum premiéry: 10. dubna

video
play-sharp-fill

Dvojník (The Double)

Plachý a neurotický Simon šokovaně zjistí, že jeho nový kolega James vypadá na chlup stejně jako on. James je ovšem daleko průbojnější, a tak ho Simon požádá, aby se za něj pokusil dobýt jeho tajnou lásku Hannah. Ten na nabídku přistoupí, po nějaké době však Simon zjišťuje, že James začal chodit s Hannah sám…

Richard Ayoade se proslavil rolí podivínského Mosse v kultovním sitcomu Ajťáci, po tragikomedii Submarine ale znovu zkouší štěstí jako filmový režisér. Ve svém druhém snímku se rozhodl zadaptovat román F. M. Dostojevského, místo ruského naturalismu ovšem diváky čeká netradiční romantická komedie.

Datum premiéry: 17. dubna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na duben 2014: Captain America je znovu v akci