Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Filmové premiéry na červen 2014: Transformers se vrací, Cruise válčí s UFO

Ještě před začátkem prázdnin vpadne do kin několik zajímavých novinek. Transformers to opět rozjedou ve velkém, Tom Cruise bojuje s vetřelci a tvůrce Médi diváky vezme na Divoký západ.

FOTO: Mark Wahlberg Transformers

V hromadě šrotu se skrývá Optimus Prime. Zdroj: CinemArt

Transformers: Zánik (Transformers: Age of Extinction, trailer)

Automechanik a amatérský vynálezce Cade žije se svou dcerou na odlehlém texaském ranči. Při opravě bouraných vozů narazí na legendárního lídra Transformers Optima Primea. Cade musí spolu s Optimem a jeho robopartou zastavit podlé vládní agenty, kteří chtějí vlastnosti Transformerů zneužít ke svým účelům.

Mimozemskorobotické hračky to již počtvrté dotáhly z dětských pokojíčků na stříbrné plátno, kde na ně opět dohlédne král blockbusterů Michael Bay. Geek Shii LaBeoufa však dal sérii vale a štafetu hlavního hrdiny přebírá stále populárnější Mark Wahlberg.

 Datum premiéry: 26. června

video
play-sharp-fill

Na hraně zítřka (Edge of Tomorrow)

Pozemšťany napadne mimozemská rasa Mimiků. V boji ve válce světů zasahuje i generál Cage, který však zemře při prvním střetu s Mimiky. Po smrti se kupodivu dostane do časové smyčky, kdy se každý den probouzí na začátku invaze a celou bitvu prožívá od začátku. Cageovy schopnosti v boji s Mimiky se však s každým opakováním zvyšují.

Protagonistu adaptace japonské předlohy, jejíž příběh připomíná komedii Na Hromnice o den více, ztvárnil Tom Cruise. Ten sice nedávno oslavil pátý křížek, stále však jde z jednoho akčňáku do druhého. Do boje proti vetřelcům s ním vyrazí dvě sličné Britky – Emily Blunt a Sherlockova Irene Lara Pulver.

Datum premiéry: 5. června

video
play-sharp-fill

Grace, kněžna monacká (Grace of Monaco)

Herečka Grace Kelly byla mezi hollywoodskými hvězdami 50. let tou nejzářivější a pro režiséra Alfreda Hitchcocka se stala životní múzou. Z četných žádostí o ruku kývla až na nabídku k sňatku od monackého knížete Rainiera. Po svatbě ukončila svou úspěšnou kariéru a musela přesvědčit sebe i veřejnost, že její nová role kněžny jí za tu oběť stála.

Životopis slavné filmové star budí smíšené reakce ještě před oficiální premiérou. Fanoušky zarazilo obsazení Nikole Kidman do titulní role, monacký knížecí dvůr se od filmu distancoval. Nejednoznačné přijetí, retroatmosféra a nabité herecké obsazení však rozhodně přitahují pozornost.

Datum premiéry: 12. června

video
play-sharp-fill

Všechny cesty vedou do hrobu (A Million Ways to Die in the West, trailer)

Zbabělci na Divoký západ nepatří, o čemž se přesvědčí bojácný ovčák Albert, kterému po úprku ze souboje dá jeho snoubenka kopačky. Albert se dá do učení k pistolnici Anně, která se mu snaží dát dodatečnou průpravu pro život mezi kovboji. Annin manžel, žárlivý desperado, má však na Alberta políčeno.

Seth MacFarlane před dvěma lety vyslal do kin svého Méďu, který se stal komedií léta číslo jedna. Podobného úspěchu by rád dosáhl i se svou novou westernovou taškařicí, která podle trailerů má šanci dostat se do stejné řady s Limonádovými Joem či Žhavými sedly.

Datum premiéry: 12. června

video
play-sharp-fill

Zakázané uvolnění

Únos nevěsty je celosvětově tradičním doplňkem svatební veselice. Potkal i vdávající se Kláru, která se svou svědkyní Ivetou čeká na svého nastávajícího v zapadlé hospodě v den finále hokejového mistrovství světa. Zatímco ženich stále nepřichází, Klára s Ivetou a barmankou Vladanou si čas krátí jednou rundou za druhou, což vynese na světlo některé utajované skutečnosti.

Jan Hřebejk si opět odpočinul od svého dvorního scenáristy Petra Jarchovského a sáhl po zpracování divadelní komedie Petra Kolečka, který má na kontě sitcomové hity Okresní přebor a Čtvrtá hvězda. Režisér podle svých slov chtěl natočit komedii, která se postupem času zařadí do zlatého fondu českých veseloher.

Datum premiéry: 5. června

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na červen 2014: Transformers se vrací, Cruise válčí s UFO