Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na březen 2014: Kina zachvátí Noe a biblická potopa

Várka únorových premiér přivede na plátna rozmanitou sestavu filmových hrdinů. Do kin totiž dorazí udatní spartští válečníci, maďarský hoteliér Ralph Fiennes či samotný praotec Noe.

FOTO: Rodrigo Santoro 300 Rise of Empire

Xerxes byl starověkým průkopníkem piercingu. Zdroj: Warner

300: Vzestup říše (300: Rise of an Empire)

V 5. století před Kristem hlavy perské říše zatoužily po krvavé pomstě řeckým státům za prohranou válku. Perský král Xerxes vedl svou armádu do bity u Thermopyl, ale rovněž vyslal své loďstvo do neméně krvavého námořního střetu u Arthemísia. Ubrání se Řekové masivní perské invazi?

Adaptace historického komiksu Franka Millera 300 sklidila celosvětový úspěch. Po osmi letech přichází sequel odehrávající se paralelně během prvního filmu. Zacka Snydera, který z antického Řecka přeběhl mezi hrdiny DC Comics, na režijní sesli vystřídal Noam Murro.

Datum premiéry: 6. března

video
play-sharp-fill

Noe (Noah)

Hříchy, rouhání a neukázněnost zkazily mezilidské vztahy natolik, že Nejvyššímu došla trpělivost a rozhodl se Zemi očistit od veškerého zla a špatnosti apokalyptickou potopou. Tu má přežít pouze ctnostný a spravedlivý Noe, který musí před velkou vodou zachránit svou rodinu a veškerá pozemská zvířata.

Světoznámý biblický příběh se dočkal mnoha filmových přepisů od disneyovské grotesky po televizní zpracování s Jonem Voightem. Na velkém plátně se ho mnohem výpravněji pokusí převyprávět režisér Darren Arofonsky, který si do titulní role vybral Russella Crowea.

Datum premiéry: 27. března

video
play-sharp-fill

Need for Speed (Need for Speed)

Automechanik Tobey je takovým nadšencem do aut, že se pravidelně účastní pouličních závodů. Při jednom z nich však zahyne jeho přítel Pete a Tobey je za jeho smrt neprávem odsouzen. Po propuštění na svobodu se Tobey rozhodne najít mezi automobilovými závodníky a prodejci Peteova skutečného vraha.

V žánru počítačových her patří série Need for Speed do zlatého fondu a již několik let její popularita přitahovala filmové tvůrce. Svou adaptací se studio Dreamworks pokusí o vlastní odpověď na sérii Rychle a zběsile, která v průběhu let ovlivnila řadu počítačových her včetně Need for Speed.

Datum premiéry: 13. března

video
play-sharp-fill

Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)

Jedním z center společenského života byl ve 30. letech ve východoevropské Zubrowské republice Grandhotel Budapešť. Zásluhu na tom měl hotelový recepční Gustave, kterého si pro noblesní vystupování a pokorné služby oblíbila spousta klientek. Když mu jedna z nich odkáže svůj rozsáhlý majetek, je Gustave považován za jejího vraha.

Melancholický humorista Wes Anderson dal opět dohromady hvězdnou hereckou skvadru (v čele s Ralphem Fiennesem), která se ujala rolí v jeho novém rozverném snímku. Ten podle režisérových slov vzdává hold klasickým hollywoodským komediím Ernsta Lubitsche a Billyho Wildera. Více se dozvíte v naší recenzi.

Datum premiéry: 13. března

video
play-sharp-fill

Ona (Her)

Osamělý Theodore je hluboce zasažen rozvodem s manželkou Catherine. Na jiné myšlenky ho však přivádí jen jeho nový operační systém s ženským hlasem Samantha, který má schopnost vcítit se do pocitů druhých. Theodoreův vztah k této umělé inteligenci přeroste ve skutečnou lásku…

Na první pohled absurdní zápletka v sobě skrývá citlivou romanci z nedaleké budoucnosti, pod níž je podepsán kultovní režisér Spike Jonze. Introverta Theodora si zahrál Joaquin Phoenix, jeho technologické lásce propůjčila hlas Scarlett Johansson.

Datum premiéry: 27. března

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na březen 2014: Kina zachvátí Noe a biblická potopa