×
TOPZINE.cz

Filmové premiéry na březen 2014: Kina zachvátí Noe a biblická potopa

FOTO: Jennifer Connelly Russell Crowe Noah

Várka únorových premiér přivede na plátna rozmanitou sestavu filmových hrdinů. Do kin totiž dorazí udatní spartští válečníci, maďarský hoteliér Ralph Fiennes či samotný praotec Noe.

FOTO: Rodrigo Santoro 300 Rise of Empire
Xerxes byl starověkým průkopníkem piercingu. Zdroj: Warner

300: Vzestup říše (300: Rise of an Empire)

V 5. století před Kristem hlavy perské říše zatoužily po krvavé pomstě řeckým státům za prohranou válku. Perský král Xerxes vedl svou armádu do bity u Thermopyl, ale rovněž vyslal své loďstvo do neméně krvavého námořního střetu u Arthemísia. Ubrání se Řekové masivní perské invazi?

Adaptace historického komiksu Franka Millera 300 sklidila celosvětový úspěch. Po osmi letech přichází sequel odehrávající se paralelně během prvního filmu. Zacka Snydera, který z antického Řecka přeběhl mezi hrdiny DC Comics, na režijní sesli vystřídal Noam Murro.

Datum premiéry: 6. března

video

Noe (Noah)

Hříchy, rouhání a neukázněnost zkazily mezilidské vztahy natolik, že Nejvyššímu došla trpělivost a rozhodl se Zemi očistit od veškerého zla a špatnosti apokalyptickou potopou. Tu má přežít pouze ctnostný a spravedlivý Noe, který musí před velkou vodou zachránit svou rodinu a veškerá pozemská zvířata.

Světoznámý biblický příběh se dočkal mnoha filmových přepisů od disneyovské grotesky po televizní zpracování s Jonem Voightem. Na velkém plátně se ho mnohem výpravněji pokusí převyprávět režisér Darren Arofonsky, který si do titulní role vybral Russella Crowea.

Datum premiéry: 27. března

video

Need for Speed (Need for Speed)

Automechanik Tobey je takovým nadšencem do aut, že se pravidelně účastní pouličních závodů. Při jednom z nich však zahyne jeho přítel Pete a Tobey je za jeho smrt neprávem odsouzen. Po propuštění na svobodu se Tobey rozhodne najít mezi automobilovými závodníky a prodejci Peteova skutečného vraha.

V žánru počítačových her patří série Need for Speed do zlatého fondu a již několik let její popularita přitahovala filmové tvůrce. Svou adaptací se studio Dreamworks pokusí o vlastní odpověď na sérii Rychle a zběsile, která v průběhu let ovlivnila řadu počítačových her včetně Need for Speed.

Datum premiéry: 13. března

video

Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)

Jedním z center společenského života byl ve 30. letech ve východoevropské Zubrowské republice Grandhotel Budapešť. Zásluhu na tom měl hotelový recepční Gustave, kterého si pro noblesní vystupování a pokorné služby oblíbila spousta klientek. Když mu jedna z nich odkáže svůj rozsáhlý majetek, je Gustave považován za jejího vraha.

Melancholický humorista Wes Anderson dal opět dohromady hvězdnou hereckou skvadru (v čele s Ralphem Fiennesem), která se ujala rolí v jeho novém rozverném snímku. Ten podle režisérových slov vzdává hold klasickým hollywoodským komediím Ernsta Lubitsche a Billyho Wildera. Více se dozvíte v naší recenzi.

Datum premiéry: 13. března

video

Ona (Her)

Osamělý Theodore je hluboce zasažen rozvodem s manželkou Catherine. Na jiné myšlenky ho však přivádí jen jeho nový operační systém s ženským hlasem Samantha, který má schopnost vcítit se do pocitů druhých. Theodoreův vztah k této umělé inteligenci přeroste ve skutečnou lásku…

Na první pohled absurdní zápletka v sobě skrývá citlivou romanci z nedaleké budoucnosti, pod níž je podepsán kultovní režisér Spike Jonze. Introverta Theodora si zahrál Joaquin Phoenix, jeho technologické lásce propůjčila hlas Scarlett Johansson.

Datum premiéry: 27. března

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..