Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Temný rytíř povstal a Andělský podíl

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

26. 7. 2012

FOTO: The Dark Knight Rises Christian BaleAni v tomto týdnu se v kinech nezahálí, a tak se na stříbrných plátnech objeví další dva nové filmy. Prvním je Andělský podíl od režiséra Kena Loache a tím druhým je po pavoučím muži další superhrdina. Tentokrát se nám vrací netopýří muž.

FOTO: The Dark Knight Rises Christian Bale

Batman se vrací a s ním přichází zákon. Zdroj: distributor filmu

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises)

Na osm let se z gothamských ulic vytratil netopýří ochránce. Když se konečně vrátí do svého bydliště, zjišťuje, kolik se toho změnilo. A to bohužel k horšímu. Ve městě totiž opět spojili všichni zloduchové a padouchové síly, aby vypilovali plán, který by mohl totálně zlomit Batmanovu moc a zničit tak celé město.

Zatímco posledně stál proti Batmanovi šílený Joker (Heath Ledger), nyní to bude Tom Hardy jako tajemný Bane. Předchozí Batman vydělal svým tvůrcům přes miliardu, a tak je i tento nový film provázen velkou neznámou. Podařilo se režiséru Christopheru Nolanovi navázat na své dva předchozí filmy o komiksovém hrdinovi, a tím úspěšně završit trilogii?

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises), Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Velká Británie/USA, 2012, Scénář: David S. Goyer, Jonathan Nolan a Christopher Nolan s použitím postav Boba Kaena, Režie: Christopher Nolan, Hrají: Christian Bale, Anne Hathway, Tom Hardy, Marion Cotillard, Morgan Freeman

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=H92q2rJzJEQ[/youtube_660]

Andělský podíl (The Angels´ Share)

Robbie (Paul Brannigan) je mladý nešťastník. Nemá práci, jeho přítelkyně čeká dítě, ale její rodina ho nesnáší. Navíc je odsouzen k veřejným pracím za napadení… A přesně toto odsouzení mu navzdory nepřízni osudu pomůže.

Vedoucí party, se kterou si Robbie odpykává svůj trest má totiž slabost pro skotskou whisky. A když ho onen vedoucí pozve na degustaci tohoto drinku, objeví Robbie v sobě své pravé já. Uvědomí si totiž, že má speciální talent na rozpoznávání kvality chutí. Andělský podíl má potenci stát se jedním z těch filmů,  které s vzácnou lehkostí spojují myšlenku s humorem.

Andělský podíl (The Angels´ Share), Komedie/Drama, Velká Británie/Francie/Belgie/Itálie, 2012, 106 min, Režie: Ken Loach, Hrají: Paul Brannigan, Gary Maitland, William Ruane, Roger Allam, Jasmin Riggins, Siobhan Reilly

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=5hh3SbnCLlY[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Temný rytíř povstal a Andělský podíl