Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Líbáš jako ďábel, Diktátor nebo Ahoj! Jak se máš?

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

17. 5. 2012

FOTO: Libas jako dabel (2012)Týden se s týdnem sešel jako voda, a tak je tu opět tradiční přehled premiér. Asi největším lákedlem pro diváky bude nová komedie Líbáš jako ďábel, tedy volné pokračování hitu Líbáš jako Bůh.

FOTO: Libas jako dabel (2012)

Milostná předehra? Zdroj: distributor film

Líbáš jako ďábel (recenze filmu)

Když přišla před dvěma lety režisérka Marie Poledňáková s filmem Líbáš jako Bůh, čekal se velký úspěch, ale asi ne tak velký. Snímek se stal opravdu hitem a diváci se do kin doslova hrnuli. Není proto divu, že přišlo volné pokračování. Děj začíná zhruba tam, kde první díl skončil.

Karel se odstěhoval od Heleny, ale šťastný rozhodně není. A Bohuna, bývalá Františkova žena? Ta je na tom podobně jako Karel. Přestalo se jí dařit a v intimním životě také není šťatná. František s Helenou se pak snaží co nejvíce vzdálit od  svých bývalých partnerů, ale je to těžké. Vzpomínky jsou vzpomínky… Proto se vypraví na dovolenou až do dalekého Maroka.

Líbáš jako ďábel, Komedie, Česko, 2012, 113 min, Režie: Marie Poledňáková, Hudba: Petr Malásek, Hrají: Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartošk, Eva Holubová

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=ErJU7oQM5g8[/youtube_660]

Diktátor (The Dictator)

Britský komik Sacha Baron Cohen se u nás nejvíce proslavil komedií Borat. Diváky tímto filmem rozdělil do dvou skupin. Ta jedna na film, ve kterém Cohen účinkuje, už nikdy nepůjde, ta druhá ho bude vyhledávat a těšit se na všechny jeho počiny.

Právě pro tu druhou skupinu si tento provokatér přichystal nové překvapení. Tentokrát přichází na scénu jako diktátor Aladdin, který všemožně bojuje o to, jak být co nejlepším diktátorem. Svou zemi a svůj lid moc miluje, a proto se snaží o co nejláskyplnější utlačování…

Komedie, USA, 2012, 83 min, Režie: Larry Charles, Hrají: Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley, Anna Faris, Megan Fox, B. J. Novak

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=euKBJW6t578[/youtube_660]

Ahoj! Jak se máš? (Hello! How Are You?)

Film s velmi zvláštním dějem se nám rozhodl přichystat rumunský režisér Alexandr Maftei. Hlavními hrdiny v této tak trochu hořce bláznivé romantické komedii jsou manželé Gabriel a Gabriela. Po dvaceti letech manželství plného krásných zážitků ale oboustranně zjišťují, že se již nemilují a mají si jen máloco říci.

Jediné, co je ještě spojuje, je jejich dospívající syn Vladimír. Shodou okolností oba nachází zálibu v internetovém chatovém seznámování.  Záhy se však dostaví problém, o kterém ani jeden z nich zatím nemá ani zdání. Seznámí se spolu přes internet a zamilují se do sebe. Jak dopadne jejich první rande? Do toho všeho je tu navíc podivným chováním rodičů zmatený Vladimír.

Ahoj! Jak se máš? (Hello! How Are You?), Drama/Komedie, Rumunsko/Španělsko/Itálie, 2010, 105 min, Režie: Alex Maftei, Hrají: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Ioana Abur

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=KDtnQmKVqLc[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Líbáš jako ďábel, Diktátor nebo Ahoj! Jak se máš?