×
TOPZINE.cz

Filmové festivaly se vyplatí i státu. Letní filmová škola přináší důkazy

Že filmové festivaly nejsou přínosné jen pro návštěvníky a filmové nadšence, ale i pro českou ekonomiku, se na příkladu Letní filmové školy rozhodla dokázat Asociace českých filmových klubů.

Letošní Letní filmové škole vládla pohoda. Zdroj: LFŠ

Ačkoli se tvrzení, že by se skromný filmový festival jako Letní filmová škola mohl nějak výrazněji podílet na ekonomice, zdá přehnané, analýza, kterou si nechala vypracovat AČFK, ukazuje, že to tak nereálné není.

Letošní festival navštívilo dohromady 3627 diváků. Z toho pouhých 17 procent pochází ze Zlínského kraje, kde se LFŠ pravidelně odehrává. Všichni diváci pak po dobu festivalu utratili 22 milionů korun za akreditace, ubytování, dopravu, stravu a další služby, z čehož šlo 7,5 milionu do státní kasy v podobě daní.

Podívejte se na VIDEO: Letní filmová škola 2012 se vydařila. Vybrali jsme 5 důvodů

Kromě finanční stránky, která je pro město jistě důležitá, pomohl festival i z hlediska zaměstnanosti obyvatel. V rámci festivalu bylo vytvořeno 24 pracovních míst. Celá tato analýza tak slouží jako pádný argument pro podporu festivalů a kulturních akcí obecně.

Filmové festivaly se vyplatí i státu. Letní filmová škola přináší důkazy
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Filmové festivaly se vyplatí i státu. Letní filmová škola přináší důkazy

  1. aj ja chcem! :) jedine9, čo my tu me1me, je projekcia nejakfdch štyroch fiolmv priamo na ne1mested, kde je strašne veľa ľuded, ale aj napriek tomu sa s kamare1tkami aspoň na jednom musedme zfačastniť :D KateH.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.