Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Film Nedotknutelní bude mít premiéru i v českých kinech. Hned v květnu

Redakce

Redakce

27. 4. 2012

FOTO: Intouchables!Exkluzivně!Díky Nedotknutelným neboli Intouchables trhala francouzská kina v roce 2011 rekordy v návštěvnosti. Film se dokonce stal druhým nejnavštěvovanějším francouzským filmem všech dob. Do našich kin se ale zatím nedostal.

FOTO: Intouchables

Nedotknutelní jsou film o netradiční přátelství. Zdroj: distributor filmu

Velmi úspěšný francouzský film Intouchables je ztvárněním skutečného příběhu, který si získal srdce spousty diváků. Přesto se zatím do českých kin nedostal. Co je ale důvodem toho opomenutí?

Pro většinu českých distributorů není snímek zajímavý jako hollywoodské trháky. Přitom se už v českých žebříčcích umístil mezi nejlepšími filmy, ovšem díky tomu, že ho diváci viděli stáhnutý z internetu. Nyní by se měl však dostat i do kin. Společnost Hollywood Classic Entertainment se rozhodla, že film koupí, a nejenže ho vydá na DVD, ale také ho pošle na stříbrná plátna. „Film by měl mít premiéru 24. května v kinech,“ uvedla pro magazín TOPZINE.cz Lucie Mazůrková z HCE.

Čtěte více: Jiný francouzský film The Artist získal i Oscara

Už v květnu se tedy můžete těšit na příliv humoru, dramatu i skvělých hereckých výkonů v podobě Nedotknutelných. Takto jednoduše totiž zní oficiální překlad názvu.

Skutečný příběh se rozhodli sepsat a natočit Olivier Nakache a Eric Toledano. Nedotknutelní je film, který je harmonicky propojen. Snad jen příznivci akčních filmů budou zklamáni – tady nejde o žádné honičky. Scénář je v podstatě jednoduchý a obyčejný, takže zde nemusíte hledat nic skrytého, a právě to možná dodává filmu kouzlo, které přilákalo milióny diváků do kin.

Podívejte se na video: Vozíčkáři natočili netradiční film

Bohatý Philippe (François Cluzet) je ochrnutý na celé tělo a jediné, s čím může hýbat, je hlava. Proto hledá pečovatele. Na pohovor přijde i Driss (Omar Sy), který právě vyšel z vězení, a aby dostal sociální dávky, potřebuje mít podepsaný dokument o tom, že absolvoval pohovor. Driss je snad nejméně vhodným uchazečem o toto místo. Překvapením ale je, že právě on toto místo získá.

Od té doby, co Philippe ochrnul, se o něj celou dobu jen někdo stará a soucítí s ním. Přesně to ale Philippe nechce. Potřebuje někoho, kdo ho litovat nebude, kdo s ním bude jednat jako s ostatními lidmi, někoho, kdo bude jeho přítelem proto, jaký skutečně je. Driss je přesně takový, a jelikož je upřímný, svérázný a všechno řekne na rovinu, Philippe si ho cení.

FOTO: Intouchables 3

Proč si neudělat ze života srandu?

V kritikách vychvalovaný Omar Sy, který ztvárnil bezstarostného pečovatele Drisse, je u nás poměrně neznámý herec. Vidět jste ho mohli třeba ve filmu Galimatyáš (2009). Ve Francii se stal třetí nejoblíbenější osobností a právě za snímek Nedotknutelní letos získal cenu Césara za nejlepší herecký výkon.

Nedotknutelní (Intouchables)

Komedie / Drama
Francie 2011, 112 min

Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano
Hrají: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Cyril Mendy, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet, Emilie Caen, Sylvain Lazard, Audrey Fleurot

Premiéra v ČR: 24. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Nedotknutelní bude mít premiéru i v českých kinech. Hned v květnu