Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Film Hvězdy nám nepřály zůstává věrný mé knize, hodnotí John Green

Hana Mazancová

Hana Mazancová

9. 6. 2014

Spisovatel John Green schvaluje filmovou verzi svého románu Hvězdy nám nepřály. Ten pojednává o mladých lidech bojujících s rakovinou. Green je prý rád, že hollywoodské zpracování vystihlo bolest a emoce přesně tak, jak popsal ve své knize.

FOTO: John Green

Autor beletrie, vlogger a pojídač pizzy John Green. Zdroj: Wikimedia

Na nedávném promítání v New Yorku John Green přiznal, že měl z filmového zpracování románu Hvězdy nám nepřály obavy. „Měl jsem s Hollywoodem nějaké zkušenosti, které ovšem nebyly dobré,“ citoval autora The Guardian.

Psaní pro Hollywood?

A tak stejně jako miliony čtenářů a čtenářek po celém světě, i sám Green byl zvědavý, jak se režisér se štábem se vším popere. Nakonec však podle jeho vlastních slov vše dopadlo dobře a diváci se mohou těšit na všechny emoce i sarkastické vtípky, o které v Greenově knize opravdu není nouze.

Na otázku novinářů, zdali bude Green i do budoucna psát knihy, které budou aspirovat na filmové zpracování, odpověděl jednoznačně: „Miluji knihy, miluji knihy psát. Také miluji filmy, ale přece jen jsem spisovatel a jsem šťastný, že mohu spolupracovat s lidmi, kteří jsou dobří v točení filmů. Přesto ale nemám touhu stát se filmovým autorem,“ uvedl rozhodně Green.

FOTO: Hvězdy nám nepřály - Shailene Woodley a Ansel Elgort (2) - 20th Century Fox

Láska není univerzální lék. A už vůbec ne na rakovinu. Zdroj: 20th Century Fox

Greena k napsání bestselleru Hvězdy nám nepřály vedly vlastní zkušenosti, když jako student pracoval v dětské nemocnici. Do jeho psaní se také promítlo přátelství s Esther Earlovou. Ta zemřela na rakovinu štítné žlázy v roce 2010, a to ve věku šestnácti let. A právě tato zkušenost ho vedla k myšlence, že i krátký život může být životem plnohodnotným a dobrým. Vše se tak rozhodl sepsat na papír a román Hvězdy nám nepřály byl na světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Hvězdy nám nepřály zůstává věrný mé knize, hodnotí John Green