×
TOPZINE.cz

Film Hvězdy nám nepřály zůstává věrný mé knize, hodnotí John Green

FOTO: John Green
Autor beletrie, vlogger a pojídač pizzy John Green. Zdroj: Wikimedia

Spisovatel John Green schvaluje filmovou verzi svého románu Hvězdy nám nepřály. Ten pojednává o mladých lidech bojujících s rakovinou. Green je prý rád, že hollywoodské zpracování vystihlo bolest a emoce přesně tak, jak popsal ve své knize.

FOTO: John Green
Autor beletrie, vlogger a pojídač pizzy John Green. Zdroj: Wikimedia

Na nedávném promítání v New Yorku John Green přiznal, že měl z filmového zpracování románu Hvězdy nám nepřály obavy. „Měl jsem s Hollywoodem nějaké zkušenosti, které ovšem nebyly dobré,“ citoval autora The Guardian.

Psaní pro Hollywood?

A tak stejně jako miliony čtenářů a čtenářek po celém světě, i sám Green byl zvědavý, jak se režisér se štábem se vším popere. Nakonec však podle jeho vlastních slov vše dopadlo dobře a diváci se mohou těšit na všechny emoce i sarkastické vtípky, o které v Greenově knize opravdu není nouze.

Na otázku novinářů, zdali bude Green i do budoucna psát knihy, které budou aspirovat na filmové zpracování, odpověděl jednoznačně: „Miluji knihy, miluji knihy psát. Také miluji filmy, ale přece jen jsem spisovatel a jsem šťastný, že mohu spolupracovat s lidmi, kteří jsou dobří v točení filmů. Přesto ale nemám touhu stát se filmovým autorem,“ uvedl rozhodně Green.

FOTO: Hvězdy nám nepřály - Shailene Woodley a Ansel Elgort (2) - 20th Century Fox
Láska není univerzální lék. A už vůbec ne na rakovinu. Zdroj: 20th Century Fox

Greena k napsání bestselleru Hvězdy nám nepřály vedly vlastní zkušenosti, když jako student pracoval v dětské nemocnici. Do jeho psaní se také promítlo přátelství s Esther Earlovou. Ta zemřela na rakovinu štítné žlázy v roce 2010, a to ve věku šestnácti let. A právě tato zkušenost ho vedla k myšlence, že i krátký život může být životem plnohodnotným a dobrým. Vše se tak rozhodl sepsat na papír a román Hvězdy nám nepřály byl na světě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..