Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Film Černá labuť vede v nominacích na udělování cen Society Awards

Psychologický thriller, který do našich kin vejde 7. dubna, dostal sedm nominací v udělování cen Society Awards, čímž porazil i Počátek, The Social Network nebo Toy Story 3.

Natalie Portman jako démonická Černá labuť, Zdroj: distributor filmu

Filmoví kritici zveřejnili nominace na ocenění Society Awards. Na plné čáře v tomto prohlášení vítězí nové drama s Natalií Portman Černá labuť (Black Swan), které v součtu získalo sedm nominací. V kategorii Nejlepší film bude bojovat se snímky Počátek, The Social Network, Toy Story 3: Příběh hraček, Opravdová kuráž a Winter’s Bone.

Další kategorie, se kterou má Černá labuť něco společného, je Nejlepší herečka. První nominaci totiž získala Natalie Portman v hlavní roli. Utká se s Annette Bening (Děcka jsou v pohodě), Hye – ja Kim (Matka), Nicole Kidman (Rabbit Hole) a Jennifer Lawrence (Winter’s Bone).

Více informací o filmu Černá labuť se dozvíte zde.

Herečka Mila Kunis, která ve snímku Černá labuť ztvárňuje Nataliinu kolegyni, je zase nominována v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Zde bude soupeřit s Amy Adams (The Fighter), Melissou Leo (The Fighter), Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž) a Jacki Weaver (Království zvěrstev).

Darren Aronofsky, režisér Černé labutě, je nominován na Nejlepšího režiséra. Zde se střetne s Dannym Boylem (127 hodin), Joelem a Ethanem Coenovými (Opravdová kuráž), Davidem Fincherem (The Social Network) a Christopherem Nolanem (Počátek).

Černá labuť je nominována i v kategoriích Nejlepší kinemetografie, Nejlepší scénář a Nejlepší střih.

Třetí Příběh hraček získal také nominaci na Nejlepší animovaný film, zatímco ostatní snímky mají po pěti či šesti nominacích. Vítězové Society Awards budou oznámeni již zítra, 3. ledna v přímém přenosu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Černá labuť vede v nominacích na udělování cen Society Awards