×
TOPZINE.cz

Filipojakubská noc se blíží. Podívejte se, kam vyrazit na pálení čarodějnic

FOTO: OheňJako každoročně se většina z nás sejde 30. dubna v noci k pálení čarodějnic. TOPZINE.cz vám představí tipy na výlety za čarodějnicemi.

FOTO: Petrovy kameny
Petrovy kameny jsou symbolem sabatu čarodějnic Foto: Eva Chytková, TOPZINE.cz

V Praze se poslední dubnový den konají od 16 hodin Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic. Po celou dobu budou moci návštěvníci posedět ve velkém stanu, bude možné opéct si něco nad ohněm nebo si poslechnout hudební vystoupení. Od sedmi hodin večer se bude konat slavnostní zapálení hranice a následné upálení čarodějnic.

Dále se v Praze koná tradiční pálení čarodějnic na Kampě, na Ladronce, na Hostivařské přehradě nebo na Císařské louce.

Zámek Mníšek pod Brdy pořádá u příležitosti pálení čarodějnic i tematickou výstavu a speciální prohlídky. Čarodějnice zde zůstanou až do 1. května.

V Brně zahoří téměř každá městská část

V Brně se na konci dubna koná mnoho akcí zároveň, ať už klasický Čarodějáles nebo akce spojené s pálením čarodějnic. K atraktivním akcím patří například Ježibabí slet a čarodějný rej na Kraví Hoře nebo pálení čarodějnic v Brně-Černovicích. Pálení čarodějnic probíhá navíc víceméně v každé větší brněnské městské části.

U brněnské přehrady se bude konat pálení čarodějnic v Moravských Knínicích spolu s Čarodějnou stezkou.

Přímo mezi čarodějnice

Stylově lze strávit tradičně filipojakubskou noc v samém centru čarodějnic, a to v Jeseníkách, které byly na konci 17. století místem skutečných čarodějnických procesů. Údajně právě zde, v Šumperku a na tajemných Petrových kamenech obzvlášť, probíhaly slety čarodějnic.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..