Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Masters of Rock 2013 se blíží. Známe první jména účinkujících

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

9. 12. 2012

Máme po zimní verzi festivalu Masters of Rock a je již tradicí sdělit nedočkavým headbangerům první jména verze letní. Prozatím jsou potvrzenými headlinery  Avantasia, Accept, Rage nebo Leningrad Cowboys.

FOTO: Masters of Rock

Datum nadcházejícího ročníku svátku tvrdé hudby bylo stanoveno na 11. – 14. července 2013. Tobias Sammet ani letos v době festivalu Masters of Rock nebude sedět doma. Tentokráte nechá Edguy odpočívat a přijede vyvenčit svůj projekt Avanatasia. Na festivalu se ukáží i němečtí heavy metalisté Accept, kteří přivezou představit svou poslední studiovku Stalingrad.

Čtěte i recenzi koncertu Parkway Drive v Praze

Znáte je z filmů, znáte je z klipů. Na pódiu je jich více než je prstů na dvou zdravých rukou a nebojí se sami ze sebe dělat si legraci, která k rock´n´rollu tolik patří. Řeč je o legendárních Finech Leningrad Cowboys, kteří se konečně představí i na tomto festivalu

Dalším, kdo na festivalu vystoupí, je upíří goth´n´rollový boyband The 69 Eyes, který se letos předvedl se svým desátým řadovým albem X. Deska je oproti předešlé klidnější a kapela se na ní přiklání spíše k úspěšným létům Blessed Be, máme se tedy na co těšit.

Již tradičně nebudou chybět ani Rage s Lingua Mortis Orchestra, kteří na začátku tohoto roku vydali dvacáté první album a rovněž si s názvem hlavu příliš dlouho nelámali. Pojmenovali jej prostě 21. Germánský odboj na festivalu posílí také Masterplan a Powerwolf.

Punkeři i world music

Dále jsou potvrzeni finští Lordi se svou pověstnou pódiovou show. A ani zarytí pankáči nepřijdou příští rok zkrátka. Pro ně přijede zahrát punková legenda The Exploited. Pro romantičtější duše je v nabídce nizozemská Epica. Po několika klubových koncertech napříč Českou republikou vystoupí i na tomto festivalu finští Waltari.

Dalšími zatím potvrzenými skupinami pro rok 2013 jsou Death Dealer, Brainstorm, Primal Fear, Die Happy, Audrey Horne, Amaranthe, Anneke Van Giersbergen, Arkona, Trollfest, Neonfly, Elvenking, Ragnarok, Desmod, Harlej, Dark Gamballe, Fleret, Silent Stream Of Godless Elegy, Debustrol, Daniel Krob, Egotrip, Nil, Gate Crasher a Warhawk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Masters of Rock 2013 se blíží. Známe první jména účinkujících