Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Australští Parkway Drive i jejich metalcoroví kolegové si podmanili Prahu

 

Poslední listopadový večer patřil v Praze metalcoru. V rámci svého evropského turné si sem odskočili australští Parkway Drive, kteří s sebou přivezli i kapely Structures, The Word Alive a Emmure.


 

Parkway Drive Zdroj: myspace.com

Koncert se odehrával v pražském Meetfactory, což je zároveň hudební klub, ateliér a divadlo. Leží na okraji Prahy, ale ten večer ho každopádně nešlo minout. Už dvě hodiny před začátkem akce se začali před klubem shromažďovat nedočkavci. „Nejvíc se dneska těším na The Word Alive, které jsem naživo ještě neviděla,“ řekla nám devatenáctiletá Žaneta, která na akci přijela z Hradce Králové.

Čtěte také reportáž z koncertu Parov Stelar

Začátek akce byl naplánovaný na 19:00 a otevírala ho progresivní metalcorová kapela z Kanady Structures. Po asi půlhodinovém setu, kdy dostatečně zahřáli publikum, se na pódiu vystřídali s americkou skupinou The Word Alive, kteří mají jednoho z nejmladších a nejnadějnějších bubeníků v tomto žánru. Na serveru YouTube zhlédlo videa devatenáctiletého Lukea Hollanda kolem 18 milionů diváků.

Po menší pauze, kdy se mohli návštěvníci zastavit na kus řeči u baru nebo se nadýchat čerstvého vzduchu před klubem, se pódia zmocnili američtí Emmure se svou dávkou metalcoru plnou breakedownů a s progresivním projevem. Tato kapela mnoho posluchačů zaujala songem Children of Cybetron, který překvapivě trvá jen něco málo přes minutu a videoklip byl celý natočený v tourbuse.

 

Okolo desáté hodiny světla na pódiu zhasla a dav začal jednohlasně skandovat. Na scénu vtrhly hvězdy večera Parkway Drive a okamžitě ovládli všechno kolem. Na začátek spustili novinku Old Ghost/New Regrets z posledního alba Atlas. Dále zazněly známe pecky jako Sleepwalker, Romance is Dead nebo Boneyards,  i nové songy Dark Days nebo Wild Eyes.

Zpěvák kapely Winston McCall po celou dobu skvěle komunikoval s publikem. Bylo vidět, že i přes náročné turné kapela pořád neztratila jiskru a stále ji baví hrát.

Díky strhující atmosféře, doplněné o skvělou světelnou show, skákající masu lidí a opravdu povedený zvuk, se celý večer nesmazatelně vryl do paměti jak návštěvníkům pražského MeetFactory, tak i vystupujícím kapelám.

Pořadatel akce Tomáš Fiala z Obscure promotion nám sdělil: „Spolupráce s Parkway byla standardní, jsou to normální přístupní lidé, bez nějakých zvláštních požadavků. A proč zrovna Parkway Drive? Protože jejich muzika dává nějaký smysl, i v minulosti jsme s nimi spolupracovali a nebyl žádný problém.“ Je vidět, že Parkway Drive jsou zkrátka sympaťáci. Určitě o tom přesvědčí i fakt, že na akci se sešlo přes tisícovku fandů metalcoru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Australští Parkway Drive i jejich metalcoroví kolegové si podmanili Prahu