Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Festival Letní Letná 2011 zahájí francouzský Malabar. Vstup na něj bude zdarma

Foto: Francouzský soubor Malabar při své showV neděli 21. srpna odstartuje již osmý ročník mezinárodního cirkusového festivalu Letní Letná. Příležitost zahájit tuto velkolepou akci dostane francouzský soubor Malabar, který přiveze představení plné akrobacie i světelných efektů. Přijít na zahájení můžete zcela zdarma.

Foto: francouzský soubor Malabar při své show

Malabar přiveze nejen show plnou pyrotechnických efektů, Zdroj: letniletna.cz

Malabar se u nás uvedl před pěti lety, kdy přímo v centru Prahy oživil obrovskou kudlanku. Ani letos nebude nouze o velkolepost. Francouzský soubor přiveze přímo do Letenských sadů magické představení nazvané Le Voyage des Aquarêves. Úkol zní jasně: přenést divadlo do ulic a okouzlit diváky show plnou pyrotechnických efektů, akrobacie, světel a žonglování.

Akrobatická pohádka v rajské zátoce

„Do Letenského parku vpluje pohádková loď s bizarní posádkou – akrobati, žongléři, masky na chůdách, zpěváci a muzikanti. Všude, kam dopadne jejich oko, změní se šedé město v pohádkovou říši, z parků jsou rajské zátoky, z náměstí nádherný korálový útes nebo třeba ostrov pokladů,“ líčí atmosféru Jiří Turek, ředitel festivalu.

Hlavními hosty a tahouny letošní Letní Letné jsou Cirkus Cirkör, nejlepší skandinávský soubor nového cirkusu, který do Prahy na konci srpna přiveze show s názvem Wear like a crown. Druhým velkolepým představením bude Le Grand C francouzského ansámblu Compagnie XY, který do Česka zavítá vůbec poprvé.

Foto: Zábava pro děti na Letní Letné

Pro děti je tradičně připraven Letní letňák

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná 2011 se koná ve dnech 21. srpna – 4. září na tradičním místě Letenských sadů. Mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou se rozprostře městečko se středobodem v podobě cirkusového šapitó.

Čtěte také: Porozumět chaosu umožní Cirkus Cirkör

Kompletní program a informace o vstupenkách naleznete na oficiálních stránkách akce. Zprávy ze zákulisí festivalu i tipy, co si letos nenechat ujít, vám brzy přinese Topzine.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Letní Letná 2011 zahájí francouzský Malabar. Vstup na něj bude zdarma