×
TOPZINE.cz

Porozumět chaosu pravé poloviny mozku umožní Cirkus Cirkör na festivalu Letní Letná 2011

Cirkus CirkorPrvní větší hvězdou, která přislíbila účast na pražském cirkusovém a divadelním festivalu Letní Letná, je Cirkus Cirkör. Poslední počiny souboru byly přijaty příznivě nejen diváky, ale i kritikou. Do Prahy přivezou své nové představení Wear it like a crown.

Cirkus Cirkor
Ve Švédsku se Cirkör líbil, co u nás? Zdroj: cirkor.se

Letní Letná je festival, který se pravidelně odehrává na konci srpna – konkrétně od 21. srpna do 4. září. Ve zpravidla slunném počasí je předváděna zábava pro malé i velké. Za den se odehraje až okolo 90ti představení, přičemž na své si přijdou příznivci různých estrád stejně jako ti, co hledají větší mírů poetičnosti.

Cirkus Cirkör vznikl v roce 1995. Od té doby se vypracoval na seskupení uznávaných lidí, kteří jsou ve svém oboru považováni za špičku. Jak bylo řečeno, na Letenskou pláň přivezou představení Wear it like a crown, které je zakončením trilogie, z které už byly odehrány představení 99% unknown a Inside out. Trio her spojuje zájem o lidské tělo a tělesnost celkově.

„Šest špičkových herců a artistů na otáčejícím se jevišti zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné – akrobacie, stínohra, mistrovské házení noži nebo žonglování vším možným včetně běžících motorových pil a ping pongových míčků…,“ zaznělo z úst ředitele festivalu Jiřího Turka.

Cirkus přináší poselství k zamyšlení

Hudbu k performaci složila Rebekka Karijord. To je důležité obzvláště z hlediska toho, že název Wear it like a crown pochází z názvu jedné její písně.

Zakladatelka a zároveň režisérka Cirkusu Cirkör Tilde Björfors popisuje představení jako absurdní a tragikomické. Předmětem představení je snaha porozumět chaosu pravé poloviny mozku (snaha o obecné prozkoumání a porovnání chaosu a pořádku) a o pomíjivosti našich nedostatků a chyb.

Tilde Björfors řekla: „Zajímám se o vnitřní řád, který je nekontrolovaný a chaotický. Naše společnost – od dětství po profesionální život – je strukturována podle logiky a systému levé poloviny mozku. Vidím to jako sociální problém. Považuji za důležité, že pravá polovina mozku dostane více prostoru.“

Vstupenky  na představení jsou v prodeji  přes kurýrní službu MESSENGER nebo v síti Ticketpro. K mání jsou za 575 Kč.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..