Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Porozumět chaosu pravé poloviny mozku umožní Cirkus Cirkör na festivalu Letní Letná 2011

David Mičke

David Mičke

28. 4. 2011

Cirkus CirkorPrvní větší hvězdou, která přislíbila účast na pražském cirkusovém a divadelním festivalu Letní Letná, je Cirkus Cirkör. Poslední počiny souboru byly přijaty příznivě nejen diváky, ale i kritikou. Do Prahy přivezou své nové představení Wear it like a crown.

Cirkus Cirkor

Ve Švédsku se Cirkör líbil, co u nás? Zdroj: cirkor.se

Letní Letná je festival, který se pravidelně odehrává na konci srpna – konkrétně od 21. srpna do 4. září. Ve zpravidla slunném počasí je předváděna zábava pro malé i velké. Za den se odehraje až okolo 90ti představení, přičemž na své si přijdou příznivci různých estrád stejně jako ti, co hledají větší mírů poetičnosti.

Cirkus Cirkör vznikl v roce 1995. Od té doby se vypracoval na seskupení uznávaných lidí, kteří jsou ve svém oboru považováni za špičku. Jak bylo řečeno, na Letenskou pláň přivezou představení Wear it like a crown, které je zakončením trilogie, z které už byly odehrány představení 99% unknown a Inside out. Trio her spojuje zájem o lidské tělo a tělesnost celkově.

„Šest špičkových herců a artistů na otáčejícím se jevišti zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné – akrobacie, stínohra, mistrovské házení noži nebo žonglování vším možným včetně běžících motorových pil a ping pongových míčků…,“ zaznělo z úst ředitele festivalu Jiřího Turka.

Cirkus přináší poselství k zamyšlení

Hudbu k performaci složila Rebekka Karijord. To je důležité obzvláště z hlediska toho, že název Wear it like a crown pochází z názvu jedné její písně.

Zakladatelka a zároveň režisérka Cirkusu Cirkör Tilde Björfors popisuje představení jako absurdní a tragikomické. Předmětem představení je snaha porozumět chaosu pravé poloviny mozku (snaha o obecné prozkoumání a porovnání chaosu a pořádku) a o pomíjivosti našich nedostatků a chyb.

Tilde Björfors řekla: „Zajímám se o vnitřní řád, který je nekontrolovaný a chaotický. Naše společnost – od dětství po profesionální život – je strukturována podle logiky a systému levé poloviny mozku. Vidím to jako sociální problém. Považuji za důležité, že pravá polovina mozku dostane více prostoru.“

Vstupenky  na představení jsou v prodeji  přes kurýrní službu MESSENGER nebo v síti Ticketpro. K mání jsou za 575 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Porozumět chaosu pravé poloviny mozku umožní Cirkus Cirkör na festivalu Letní Letná 2011