Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Festival Letní hraní v Divadle Bez zábradlí. Déšť a bouřky nehrozí

Nabídku prázdninových festivalů doplní od středy 8. srpna do 6. září Letní hraní v Divadle Bez zábradlí. Pod střechu populární scény v centru Prahy mohou diváci přijít na úspěšné komedie, oblíbené herce a několik koncertů známých českých muzikantů.

FOTO: Petr Nárožný

Letní hraní nabídne řadu oblíbených herců Zdroj: Divadlo Bez zábradlí

„Letní hraní si během uplynulých šesti let našlo svoje diváky, kteří se o prázdninách chtějí příjemně pobavit a osvěžit před nástupem hektického pracovního podzimu. U nás v divadle se střechou a klimatizací mají navíc jistotu, že jim zážitek z představení nenaruší ani horko, ani déšť,“ říká manažerka divadla Hana Heřmánková. Podle ní lidé chodí na Letní hraní zejména kvůli svým oblíbeným hvězdám a také na hry, které bývají během sezony obvykle beznadějně vyprodány.

Čtěte také: O čem píší čeští dramatici? Vybrali jsme 5 autorských divadelních her

V srpnu se mohou diváci těšit například na francouzskou komediální klasiku Blbec k večeři v režii Jiřího Menzela, který do hlavních rolí obsadil Václava Vydru, Josefa Cardu a Rudolfa Hrušínského. Uznávaný režisér speciálně pro Divadlo Bez zábradlí nastudoval také hru Každý rok ve stejnou dobu. V dojemné komedii o osudové lásce, která se dočkala i úspěšné filmové adaptace, hrají Veronika Freimanová a Zdeněk Žák.

FOTO: Josef Carda a Karel Heřmánek

Woody Allen nepatří jen na plátna kin

Školní rok v Divadle Bez zábradlí zahájí Jakub a jeho pán – pocta Denisi Diderotovi s Karlem Heřmánkem a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích. Hravou komedii, která je zároveň jízlivou variací na osvícenský román Jakub Fatalista, nastudoval Ivan Rajmont.

Přehlídku Letní hraní pak 6. září završí nejznámější neurotik světa. V inscenaci Dvakrát Woody Allen se představí Dana Morávková, Jana Švandová, Petr Pospíchal či Kateřina Janečková. Na režijní židličku zasedl Karel Heřmánek, zakladatel Divadla Bez zábradlí.

Sérii divadelních představení doplní několik koncertů. Na své si přijdou příznivci bratří Nedvědů, kapely Čechomor i zpěváka Petra Bendeho, který v úterý 14. srpna na jevišti oslaví 35. narozeniny.

Letní hraní Divadla Bez zábradlí

st 8. srpna – Blbec k večeři

čt 9. srpna – Koncert: Jan a František Nedvědovi

út 14. srpna – Koncert: Petr Bende

čt 16. srpna – Koncert: Čechomor

ne 19. a st 22. srpna – Poslední ze žhavých milenců

čt 23. srpna – Každý rok ve stejnou dobu

po 27. srpna – Příbuzné si nevybíráme

čt 30. srpna – Kdes to byl(a) včera v noci

út 4. září – Jakub a jeho pán – pocta Denisi Diderotovi

čt 6. září – Dvakrát Woody Allen

Začátek představení vždy v 19 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Letní hraní v Divadle Bez zábradlí. Déšť a bouřky nehrozí