Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Festival Lávka River Stage 2012: Praha opět uvidí video-mapping

Anna Kottová

Anna Kottová

5. 7. 2012

FOTO: Lávka River Stage pořádá Klub LávkaTřetí ročník multižánrového festivalu Lávka River Stage ponese název The Story of the River. Odstartuje 31. července a bude probíhat každé úterý, čtvrtek a neděli. Potrvá až do 30. srpna.

„Program se nebude odlišovat, protože jsme si ověřili, že toto složení je úspěšné,“ uvedl Boris Gaydečka za pořádající Klub Lávka a dodal, „abychom se ale nezakonzervovali, požádali jsme Atiho, aby jednotlivá vystoupení propojil interaktivními videoprojekcemi, které budou největším oživením letošního ročníku.“

FOTO: Lávka River Stage pořádá Klub Lávka

Před Klubem Lávka na Vltavě bude umístěna scéna Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Ati se podílí na tvorbě vizuální části představení, ale věnuje se žánru nového cirkusu se skupinou Cirque Guarda, která na festivalu také vystoupí.

„Video-mapping je nová technika projekce. Nejprve se softwarem vymodeluje přesná kopie objektu, třeba domu. Potom se v softwaru vytvoří animace a následně za pomoci projektoru a speciálního softwaru se sjednotí model s animací. Tím vzniká iluze pro diváka. Je to hra s realitou,“ vysvětlil TOPZINE.cz princip video-mappingu Ati.

FOTO: Lávka River Stage pořádá Klub Lávka

Festival spojí prostředí historické Prahy s moderním video-mappingem a interaktivní projekcí.

Jedním z devíti účastníků bude i Bohemia Balet, který je spojený s pražskou Taneční konzervatoří. „Představení bude složeno ze šesti až osmi choreografií a letos budu vytvářet choreografii na zpracování Smetanovy Vltavy, která bude koncipována speciálně pro tento prostor,“ řekla TOPZINE.cz za Bohemia Balet choreografka Alena Drapalíková.

Dále vystoupí například dámská hudební skupina String Ladies hrající tradiční hudbu, například čardáš, v moderním pojetí.

Nepřehlédněte: Metropolitní léto hereckých osobností je tady

Operu zastoupí pěvkyně Petra Perla Nôtová nebo Markéta Mátlová. „Vybrala jsem jiné árie než minulý rok. Všechny budou hravé a zatáhnou diváky do děje,“ prozradila Mátlová.

FOTO: Lávka River Stage pořádá Klub Lávka

Ke sledování kulturního zážitku si můžete dát i víno nebo večeři.

Projekt na rozdíl od loňského roku získal podporu Magistrátu hlavního města Prahy. „Díky penězům od Magistrátu si můžeme dovolit udělat mapping a interaktivní projekce. Letos pracujeme na video-mappingu tři měsíce, takže bude profesionálnější a dotaženější,“ vysvětlil TOPZINE.cz Boris Gaydečka za Klub Lávka.

Festival pořádá Klub Lávka, takže si při sledování kulturního vystoupení můžete dát víno nebo večeři. LRS můžete částečně vidět také z Karlova mostu.

Lávka River Stage

Kde: Klub Lávka (Novotného lávka 1, Praha 1)

Kdy: 31. července – 30. srpna

Vstupné: 330 Kč na místě / 290 Kč předprodej / 150 Kč student

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Lávka River Stage 2012: Praha opět uvidí video-mapping