Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Festival fantazie 2010: SoundtraCon tentokrát s Petrem Hapkou

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

24. 5. 2010

Předchozí dny blížící se letní prázdniny příliš nepřipomínaly, a tak je řada na nás. Organizátoři letošního Festivalu fantazie už totiž dolaďují jednotlivé linie. Milovníky filmové hudby čeká třeba Petr Hapka.

Petr Hapka Foto: archiv organizátorů FF 2010

Český skladatel, který vytvořil hudbu k řadě českých filmů i několika zahraničním snímkům. Za všechny jmenujme alespoň žánrovou romanci Panna a Netvor, Tisícročnou včelu režiséra a scenáristy Juraje Jakubiska, horor Upír z Feratu nebo relativně nedávno uvedenou komedii František je děvkař. Petr Hapka svou přítomností na festivalu naváže na loňskou účast jihoafrického skladatele Trevora Jonese (Notting Hill, Cesta kolem světa za 80 dní). Kromě besedy a následné autogramiády se šeptá i o nějakém překvapení.

SoundtraCon však není pouze jednodenní linií. Kromě nedělního programu, jehož středobodem bude právě český skladatel, si přijdou muzikofilové na své i v pondělí a úterý 5. a 6. července, kdy je pro ně stejně jako v neděli připravena řada přednášek, projekcí a diskusí. Některé části programu jsou specificky zaměřené na jeden seriál (Ztraceni, Battlestar Galactica), v dalších se přednášející podívají na soundtracky spíše obecněji (Hudba fantasy filmů, Psychologie hudby ve filmu).

Výběr z programu SoundtraConu

  • Beseda s Petrem Hapkou
  • Autogramiáda
  • Prehistorie filmové hudby
  • Hudba v anime (anime soundtracky)
  • Kouzelná hudba Disneyovek
  • Hudební motivy ze Ztracených
  • Poznávací SFF soutěž (sci-fi a fantasy)

Pokud Vás nabídka třetího ročníku SoundtraConu zaujala, určitě si nezapomeňte rozmezí 4. až 6. července poznamenat do kalendáře. Přesný rozpis akcí a podrobnější info naleznete na oficiálních stránkách SoundtraConu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: SoundtraCon tentokrát s Petrem Hapkou